Rozpoczął się festiwal Akademia Gitary. Brzmienie gitar rozlegać się będzie do 6 września w czternastu miejscowościach Wielkopolski. W sobotę w Auli UAM odbył się drugi koncert inauguracyjny. Zobacz zdjęcia

Podczas koncertu w Auli UAM miało miejsce premierowe wykonanie „Petit Concerto” autorstwa A. Tansmana. Opracowanie utworu na gitarę i orkiestrę przygotował Angelo Gilardino z dedykacją dla Łukasza Kuropaczewskiego.

Niezwykłą gratką dla wszystkich miłośników flamenco będzie występ światowej gwiazdy tej muzyki - Gerardo Nuneza w sobotę, 22 sierpnia w Auli UAM. Podczas koncertu w ramach festiwalu Akademia Gitary w wykonaniu jego tria usłyszymy kompozycje z najnowszego albumu tego artysty - "Travesia", jak również doskonale znane miłośnikom gatunku utwory z poprzednich jego płyt.

Festiwal Akademia Gitary 2015: Sprawdź, co w programie [ZDJĘCIA]


30 sierpnia na poznańskim Starym Rynku odbędzie się coroczny happening gitarowy. Tym razem pod kierunkiem grupy Riffertone jego uczestnicy wykonają przebój Bobby'ego McFerrina "Don't Worry Be Happy".

Koncerty

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gnieźnianin (gość)

Inauguracyjny koncert miał miejsce w Gnieźnie.Poznań był dopiero drugim miastem, w którym można było posłuchać wspaniałej muzyki.