Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Nauki i Sztuki w Poznaniu już po raz osiemnasty! [PROGRAM]

KARC, KAB
Festiwal Nauki i Sztuki w Poznaniu - tak było w 2014 roku
Festiwal Nauki i Sztuki w Poznaniu - tak było w 2014 roku Paweł Miecznik
Poznańskie uczelnie otwierają swoje podwoje dla wszystkich miłośników nauki. Od 14 do 16 kwietnia w Poznaniu odbywa się 18. Festiwal Nauki i Sztuki.

Inauguracja 18. Festiwalu Nauki i Sztuki odbędzie się we wtorek w Polskiej Akademii Nauk przy ul. Wieniawskiego.

– Festiwal to ponad 700 wydarzeń. Nauka przez wielkie „n” prezentowana jest jako niezapomniane przeżycie, ma ludzką twarz – mówi Anna Młynarczyk, dyrektor festiwalu.

W godzinach od 9 do 15 w holu głównym odbywać się będą warsztaty „Rzuć okiem na ekran”, który da odpowiedź, co komputer może zobaczyć w naszych oczach, czyli jak sterować komputerem za pomocą wzroku. Tego dnia w siedzibie PAN będzie można dowiedzieć się także, jak zbudowane są ludzkie geny w ramach modelarni DNA.

Akademia Muzyczna po sąsiedzku zaprasza pierwszego dnia do Auli Nova. Odbędzie się tam prezentacja pod tytułem „Po co chórowi dyrygent”. Wykład będzie właściwie próbą chóru dla przybyłych gości. W trakcie tej próby dyrygent objaśni przy okazji wykonywane przez siebie ruchy.

Tego samego dnia na Uniwersytecie Medycznym w Centrum Kongresowo - Dydaktycznym przy ul. Przybyszewskiego odbędą się warsztaty „Kremy - do it yourself”, (godz. 10. - 15.). Uczestnicy nauczą się jak w łatwy sposób zrobić własnoręcznie krem.

Uniwersytet Przyrodniczy zaprasza z kolei do Budynku Biocentrum przy ul. Dojazd na warsztaty „Magia ciekłego azotu” (godz. 9.30 - 14.). A w swojej siedzibie przy ul. Wojska Polskiego do „Fabryki Kremowych Słodkości” - to warsztaty zdobienia babeczek, (godz. 8.30 - 9.30 oraz 15. - 16.)

Kolejnego dnia festiwalu (15.04) Uniwersytet Artystyczny zaprasza na wykład „Alien City”, o miastach dryfujących w cyber-przestrzeni, Aleje Marcinkowskiego 29, godz. 10.

Cały program wydarzeń oraz rezerwacja miejsc na stronie festiwal.amu.edu.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto