We wtorek w Poznaniu odbyła się gala zwieńczająca IV edycję Wielkopolskiego Konkursu Filmowego "Bezpieczny internet”. Tegoroczne prace zostały zrealizowane pod hasłem "Ja kontra Facebook".

- Globalna sieć komputerowa, jaka jest internet, pozwalając na swobodny dostęp do jej zasobów informacyjnych i wymianę informacji, niesie za sobą nie tylko wspaniałe możliwości, ale i.. duże zagrożenie. Konieczne jest uświadomienie sobie drugiej, ciemnej strony sieci - tłumaczy Henryk Gabryelczyk z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Dlatego głównym zadaniem młodzieży w konkursie było przygotowanie filmu w formacie DVD, obrazującego problem bezpieczeństwa w internecie oraz ukazanie wpływu społecznościowych portali internetowych na osobowość człowieka na przykładzie Facebook'a.

Atrakcyjna formuła, łącząca w sobie funkcję edukacyjną z możliwościami prezentacji osiągnięć artystycznych, sprawiła, że konkurs zainteresował wielu uczniów. Do komisji wpłynęło 48 prac prezentujących zarówno pozytywne jak i negatywne oddziaływanie tej bardzo popularnej formy komunikacji społecznej.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął film uczniów Gimnazjum z Borowa zatytułowany "Faceciuszek”. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się obraz Szymona Drzewieckiego z Technikum Łączności w Poznaniu.

Uroczysta gala odbyła się w sali Multikina Stary Browar. Wśród publiczności znaleźli się m.in. autorzy filmów oraz ich opiekunowie. Wyróżnione projekcje komentarzem opatrywał aktor Teatru Nowego, Paweł Binkowski. Konkurs został zorganizowany przy współpracy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Zespołu Szkół Łączności i Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.Więcej filmów serwisu Głos.TV

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anita (gość)

film, który wygrał w kategorii ponadgimnazjalnych to chyba plagiat?!: wcześniej widzieliśmy poddobny film na yt:

"you need to get off facebook"

co na to szanowne JURY?!