W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie rozstrzygnięto finał wojewódzkiego konkursu „Lasy dla ludzi", którego nadrzędnym celem było rozbudzenie świadomości młodzieży na temat wszechstronnych związków współczesnego człowieka z lasem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nagrody i wyróżnienia odebrali wielkopolscy gimnazjaliści, którzy od początku września do końca listopada minionego roku zgłębiali tematykę leśną. Ich zadaniem było znalezienie odpowiedzi na pytanie: jaki jest stosunek do lasu mieszkańców ich najbliższej okolicy?

Do konkursu, zorganizowanego przez OKL, stanęli uczniowie drugich klas gimnazjów. Wcielili się w rolę badaczy i drogą wywiadów oraz sporządzonych raportów podjęli się próby scharakteryzowania wrażliwości społecznej w odniesieniu do lasów.

Obrady jury zaowocowały przyznaniem I miejsca uczennicom z Gimnazjum nr 5 w Jarocinie: Sandrze Korczyńskiej, Martynie Macioszczyk, Darii Ziętek, II – uczennicom Gimnazjum nr 8 w Lesznie: Aleksandrze Maciejewskiej, Sonii Marszał, Patrycji Praczyk, a miejsca III – gimnazjalistom z Goliny: Nikoli Kopeć Łukaszowi Staszakowi, Hubertowi Szykowi.

Członkowie jury przyznali również pięć wyróżnień. Konkurs został objęty patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, którzy ufundowali nagrody specjalne.

Laureaci otrzymali aparaty fotograficzne i lornetki do podglądania życia w lesie. Pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani książkami i edukacyjnymi upominkami.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!