Fiorentina - Lech Poznań 1:2. Sensacyjne zwycięstwo Kolejorza! [ZDJĘCIA]

SZKI
Kolejorz sprawił ogromną niespodziankę! Mistrz Polski wygrał na wyjeździe z liderem Serie A w trzecim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Fiorentina - Lech Poznań 1:2. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Gole dla Poznańskiej Lokomotywy zdobyli w drugiej połowie rezerwowi Dawid Kownacki i Maciej Gajos. Dla gospodarzy trafił w ostatniej minucie meczu Giuseppe Rossi. To pierwsze w historii zwycięstwo polskiego klubu w europejskich pucharach na włoskim terenie!

Lech Poznań w 65. min. wyprowadził zabójczą kontrę. Gergo Lovrencsics z lewej strony dograł do Kownackiego, który wyprzedził obrońców i skierował z bliska piłkę do siatki. Na 2:0 podwyższył Gajos po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i sprytnym odegraniu Marcina Kamińskiego.

Lech Poznań po trzech meczach fazy grupowej ma na koncie 4 punkty i zajmuje drugie miejsce w grupie I. Prowadzi ekipa FC Basel (6 punktów), która w czwartek przegrała u siebie 1:2 z Belenenses.