Już 22 października na poligonie w Biedrusku rozegrana zostanie kolejna odsłona biegu survivalowo – wytrzymałościowego Formoza Challenge.

- Zawodnicy, w iście wojskowych okolicznościach pokonując rozmaite przeszkody będą musieli pokonać nawet 20 km - informują organizatorzy imprezy. - Dla 4 osobowych drużyn przewidziano konkurencję z obciążonymi noszami wojskowymi.
Zawodnicy zmierzą się z dystansami 10 i 20 km, na których odpowiednio stanie ponad 30 i 55 przeszkód. Dla kibiców masa wojskowych atrakcji, ścianki wspinaczkowe, paintball i bieg dla najmłodszych.

Hasłem przewodnim imprezy jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”. Początek zmagań w Biedrusku w niedzielę 22 października o godz. 9.

***
W modernizującej się polskiej armii coraz więcej zadań i coraz bardziej nowoczesny sprzęt otrzymują także psy. W jednostkach specjalnych idą krok przed komandosami i są jak zdalnie sterowani zwiadowcy – w kamizelce, goglach i specjalnych butach. Psy bojowe muszą mieć odpowiedni ekwipunek. - To może decydować o życiu i zdrowiu żołnierza - przyznaje ppłk Paweł Durka z Żandarmerii Wojskowej.
Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!