Fort Va w Poznaniu odwiedziła w poniedziałek młodzież z XI LO. Odbyły się tam wiosenne porządki przed rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego. Zobaczcie zdjęcia z akcji.

Fort Va w Poznaniu - wiosenne porządki na obiekcie


W porządkowaniu śmieci podrzuconych przez mieszkańców w ostatnich tygodniach wzięło udział ponad 50 uczniów. Akcja była preludium do wielkiego sprzątania miasta, które odbędzie się 25 i 26 kwietnia.

Sprzątanie fortu było możliwe dzięki współpracy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (który dostarczył worki na śmieci, kontenery oraz rękawice dla wolontariuszy), dyrekcji oraz uczniów XI LO wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Fortyfikacji Kernwerk, które od kilku lat opiekuje się fortem na Piątkowie.

ZOBACZ TEŻ: Fort Va w Poznaniu. Odkryto pruskie napisy - uczyły, jak korzystać z latryny! [ZDJĘCIA]

A już wkrótce na Forcie Va rozpocznie się kolejny sezon turystyczny. - Oficjalnie zainagurujemy go w weekend 26-27 kwietnia - wyjaśnia Krzysztof Kłoskowski ze stowarzyszenia Kernwerk.

W sobotę i niedzielę fort będzie można zwiedzać o godz.: 11.00, 12.30, 14.00, 15.30 i 17.00. Oprowadzanie po obiekcie uatrakcyjnią członkowie grupy rekonstrukcyjnej 3 Bastion Grolman. Bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy jest o 2 zł tańszy. Środki pozyskane ze sprzedaży wejściówek przeznaczone zostaną na kolejne prace na obiekcie.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!