Wystawa dzieł Fridy Kahlo w Poznaniu już od 28 września w CK Zamek. Sprawdź dokładne terminy i ceny biletów.

W Centrum Kultury Zamek w Poznaniu otwarcie wystawy „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” już w czwartek, 28 września! Wystawa podzielona zostanie na kilka części.

CZYTAJ WIĘCEJ O FRIDZIE W POZNANIU


28.09.2017‒21.01.2018 Sala Wystaw, Sale 102-104, Hol Wielki
godz. 12 - 20
bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy), 15 zł (grupowy), 15 zł (Karta Dużej Rodziny/osoba)
kuratorka: dr Helga Prignitz-Poda


W Sali Wystaw zaprezentowane zostaną dzieła Kahlo i Rivery z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelman z Meksyku. Frida Kahlo de Rivera to artystka ciesząca się sławą na całym świecie. Znana jest przede wszystkim ze swoich licznych autoportretów, na których widoczne są „ból i pasja″ wyrażone w intensywnej, jaskrawej kolorystyce. W wieku 22 lat Kahlo poślubiła sławnego meksykańskiego malarza, Diego Riverę.

CZYTAJ TEŻ: Frida Kahlo i Diego Rivera. Znamy szczegóły poznańskiej wystawy [ZDJĘCIA]


Bezpośrednio z Sali Wystaw będzie można przejść do specjalnie zbudowanego kameralnego kina, w którym wyświetlane będą dokumentalne filmy opowiadające o twórczości i życiu Fridy Kahlo i jej męża.

W zachodnim skrzydle Zamku można będzie zobaczyć zdjęcia Bernice Kolko – fotografki, która była przyjaciółką Fridy w ostatnich latach życia artystki. Zażyłość między nimi była tak duża, że Kolko miała zgodę na wykonywanie bardzo osobistych zdjęć Fridy. Uwieczniła malarkę w sytuacjach niepozowanych, w naturalnym otoczeniu, w ogrodzie, z przyjaciółmi, a nawet chorą w łóżku.

W kolejnej sali zostanie pokazana twórczość Fanny Rabel, która należała do czwórki najbliższych uczniów Kahlo, a także współpracowała z Diego Riverą przy realizacji jego wielkoformatowych murali.

Idąc dalej znajdziemy się w przestrzeni poświęconej Wystawie Sztuki Meksykańskiej w Polsce w 1955 roku. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim życiu artystycznym w latach 50. XX wieku.

Wystawie będą towarzyszyć lekcje muzealne, wykłady i warsztaty.

Pierwsza wystawa Fridy Kahlo w Polsce. Jak wyglądały prace nad jej przygotowaniem?
Prace artystki Fridy Kahlo odwiedziły Polskę po raz pierwszy w historii. Przyleciały one do naszego kraju na wystawę w Poznaniu. Jak wyglądały przygotowania do tego wydarzenia? W "Dzień Dobry TVN" pracownicy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu opowiedzieli o kulisach wystawy. Jak obrazy Fridy Kahlo dotarły do Polski? Dyrektor CKZ Anna Hryniewicka wyjaśniła również, dlaczego prace artystki są tak cenione na całym świecie. Co ją najbardziej inspirowało?


Dzień Dobry TVN

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!