W Poznaniu powstaje Fyrtel Jeżyce W Poznaniu powstaje Fyrtel Jeżyce

Fyrtel Jeżyce u zbiegu ulic Jeżyckiej i Kochanowskiego (© Adrian Wykrota)

Food trucki, plaża, śniadania na fyrtlu, warsztaty i koncerty - tak działania w nowej przestrzeni na poznańskich Jeżycach widzą jej twórcy. Fyrtel Jeżyce już powstaje u zbiegu ulic Jeżyckiej i Kochanowskiego.

Projekt Fyrtel Jeżyce jest jeszcze w fazie budowy, ale na murach widać już kolorowe graffiti. Za chwilę zostanie usypana plaża. Na terenie o powierzchni około 1500 m2 i będzie parkować 6-8 food trucków, oferujących różnego rodzaju jedzenie i napoje.

- W weekendy przy dobrej pogodzie odbywać się tam będą śniadania na fyrtlu, a z czasem planujemy warsztaty, atrakcje dla dzieci, jak malowanie graffiti itp. - mówi mówi Sławomir Szwedziak, twórca Fyrtla Jeżyce. - Chcielibyśmy też w jeden stały dzień tygodnia otworzyć zielony bazar, ale pomysł jest w trakcie projektowania.

Jak podkreśla pomysłodawca nowej strefy na Jeżycach, teren pozwala też na organizację koncertów muzycznych czy kina letniego.

- Wszystko to jednak w godzinach dziennych, żadnych nocnych hałasów z racji bliskiego sąsiedztwa mieszkańców - zapewnia Szwedziak.

Kiedy zacznie działać Fyrtel Jeżyce? Najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu. O szczegółach na pewno Was poinformujemy!


Widzisz coś ciekawego w mieście? Znasz kogoś z ciekawą historią? A może chcesz się pochwalić swoim działaniem? Napisz do mnie! agnieszka.gozdziejewska@polskapress.pl
OBEJRZYJ TAKŻE:

Te mrówki kochają fast-foody! Razem wyniosły skrzydełko z kurczaka


Żródło: STORYFUL/x-news

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!