Poznań: Półmaraton wystartował! [ZDJĘCIA]

Katarzyna Fertsch
Półmaraton w Poznaniu
Półmaraton w Poznaniu Marek Zakrzewski
Martin Mukule z Kenii jako pierwszy dobiegł do mety. Trasę pokonał w 1 godzinę, 3 minuty i 29 sekund. Tym samym został zwycięzcą 6. Półmaraton Poznań! Nie udało mu się jednak pokonać rekordu trasy.

Martin Mukule to niejedyny Kenijczyk w czołówce Poznań Półmaratonu. Jego rodakom przypadły aż cztery pierwsze miejsca w biegu!

Najlepszym Polakiem okazał się Piotr Humerski z Grodziska, który zajął piąte miejsce.

W 6. Poznań Półmaratonie wystartowało w sumie 6,3 tys. zawodników. Wśród nich byli nie tylko biegacze, ale również rolkarze i wózkarze. Zawodnicy musieli pokonać dystans 21,097 km.

Podczas półmaratonu jak zwykle nie zabrakło drużyn, które swój start dedykowały akcjom charytatywnym.