SZKI
Mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin przerwany po 38 minutach z powodu wiadomości o rzekomej śmierci Jana Pawła II Archiwum
1 kwietnia 2005 roku na Bułgarskiej Lech Poznań grał z Pogonią Szczecin. Tego meczu kibice nie zapomną do końca życia.

Pod koniec pierwszej połowy fani Kolejorza zaczęli skandować "Przerwij mecz!". Na boisko wbiegł jednak jeden z kibiców, który coś powiedział sędziemu prowadzącemu spotkanie. Po chwili spiker poprosił wszystkich o powstanie. Pojawiła się bowiem informacja, której spodziewano się w każdej chwili: w Watykanie zmarł papież Jan Paweł II.

Pod wpływem okrzyków kibiców oraz po konsultacjach ze swoimi asystentami, delegatem PZPN i trenerami obu zespołów arbiter podjął decyzję o przerwaniu meczu (Pogoń prowadziła 1:0). Piłkarze obu zespołów zebrali się na środku boiska, a kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Wielu miało łzy w oczach.

Ostatecznie informacja okazała się nieprawdziwa. Jan Paweł II zmarł następnego dnia. Mecz dokończono 27 kwietnia. Zakończył się wynikiem 1:1.