Gaszowice: Sprzedaj graty z chaty

Grupa Artystyczna Konar zaprasza na pchli targ, który odbędzie się w najbliższą niedzielę przy ulicy Kolejowej w Gaszowicach. Na targ, odbywający się pod hasłem: "Graty z chaty", można przynieść ubrania, książki, ...

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Grupa Artystyczna Konar zaprasza na pchli targ, który odbędzie się w najbliższą niedzielę przy ulicy Kolejowej w Gaszowicach. Na targ, odbywający się pod hasłem: "Graty z chaty", można przynieść ubrania, książki, zabawki, dekoracje, naczynia, a nawet sprzęt gospodarstwa domowego.

- Z inicjatywą pchlego targu wychodzimy po raz pierwszy i mamy nadzieję, że będzie cieszyć się uznaniem. Tym bardziej, że w regionie brak takich przedsięwzięć. Pchle targi odbywają się regularnie na terenie Anglii czy Niemiec i tam są bardzo popularne - mówi, koordynator działań Grupy Konar, Beata Tomas. Według niej, to doskonała okazja dla mieszkańców, by zrobić porządki w domach. - To, co chcemy sprzedać, możemy wystawić oczywiście na aukcjach internetowych, ale nie zawsze to się opłaca, bo prowizje bywają wysokie.
∨ Czytaj dalej

Tutaj sprzedawcy zapłacą tylko 2 złote za przedstawienie swoich rzeczy na stoisku. A kupujący nie płacą wstępu - wyjaśnia Beata Tomas.

Jedynym ograniczeniem jest miejsce, jakie wyznaczone będzie na pojedynczy stragan. Będzie to placyk o wymiarach 1,5 na 2 metry, dlatego organizatorzy proszą, by nie znosić sprzętów wielkogabarytowych. - Je można prezentować na zdjęciach - proponują. - Myślę, że to dobry pomysł. Tak wiele "gratów" zalega na naszych strychach, w piwnicach albo głęboko w szafie. Czas, by się ich pozbyć, a przy okazji zarobić choćby kilka groszy. Mam nieużywaną maszynę do pisania, całkiem sprawny telewizor, ale używam nowego, więc na pewno się wybiorę - zapowiada pani Anna, mieszkanka Czernicy. Targ przeznaczony jest wyłącznie dla osób prywatnych. Sprzedający muszą zabrać ze sobą stolik bądź kocyk, na którym będą prezentować przedmioty.

Monika Szymiczek Monika Szymiczek
źródło: Dziennik Zachodni

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię