Grupa Artystyczna Konar zaprasza na pchli targ, który odbędzie się w najbliższą niedzielę przy ulicy Kolejowej w Gaszowicach. Na targ, odbywający się pod hasłem: "Graty z chaty", można przynieść ubrania, książki, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Grupa Artystyczna Konar zaprasza na pchli targ, który odbędzie się w najbliższą niedzielę przy ulicy Kolejowej w Gaszowicach. Na targ, odbywający się pod hasłem: "Graty z chaty", można przynieść ubrania, książki, zabawki, dekoracje, naczynia, a nawet sprzęt gospodarstwa domowego.

- Z inicjatywą pchlego targu wychodzimy po raz pierwszy i mamy nadzieję, że będzie cieszyć się uznaniem. Tym bardziej, że w regionie brak takich przedsięwzięć. Pchle targi odbywają się regularnie na terenie Anglii czy Niemiec i tam są bardzo popularne - mówi, koordynator działań Grupy Konar, Beata Tomas. Według niej, to doskonała okazja dla mieszkańców, by zrobić porządki w domach. - To, co chcemy sprzedać, możemy wystawić oczywiście na aukcjach internetowych, ale nie zawsze to się opłaca, bo prowizje bywają wysokie. Tutaj sprzedawcy zapłacą tylko 2 złote za przedstawienie swoich rzeczy na stoisku. A kupujący nie płacą wstępu - wyjaśnia Beata Tomas.

Jedynym ograniczeniem jest miejsce, jakie wyznaczone będzie na pojedynczy stragan. Będzie to placyk o wymiarach 1,5 na 2 metry, dlatego organizatorzy proszą, by nie znosić sprzętów wielkogabarytowych. - Je można prezentować na zdjęciach - proponują. - Myślę, że to dobry pomysł. Tak wiele "gratów" zalega na naszych strychach, w piwnicach albo głęboko w szafie. Czas, by się ich pozbyć, a przy okazji zarobić choćby kilka groszy. Mam nieużywaną maszynę do pisania, całkiem sprawny telewizor, ale używam nowego, więc na pewno się wybiorę - zapowiada pani Anna, mieszkanka Czernicy. Targ przeznaczony jest wyłącznie dla osób prywatnych. Sprzedający muszą zabrać ze sobą stolik bądź kocyk, na którym będą prezentować przedmioty.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!