Sezon już dawno się rozpoczął, jednak czy mamy pojęcie gdzie i jak przyrządzać te pyszne posiłki, nie przekraczając granic bezpieczeństwa i unikając mandatów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Najwygodniej i zapewne najbezpieczniej jest rozpalić grilla na terenie własnej posesji, oczywiście jeśli posiada ona odpowiednie do tego miejsce jak np. ogród. Jednak nie wszyscy mają taką możliwość, dlatego też większość mieszkańców decyduje się na przygotowywanie kiełbasek czy karkówki na łonie natury.

Najczęściej wybieranymi miejscami są te znadujące przy zbiornikach wodnych, chodzi przede wszystkim o największe jeziora znajdujące się na obrzerzach Poznania: Strzeszyn, Kiekrz i Rusałka. Nawet jednak tam są wyznaczone do tego miejsca i należy zachować zasady bezpieczeństwa.

W pobliżu akwenów oczywiście jest bezpieczniej, ale należy pamiętać, że i tam należy zachować ostrożność.

- Przede wszystkim należy pamiętać, że nie należy wyrzucać odpadków i zawartości grilla do wody - mówi  Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej w Poznaniu.

Jeśli chodzi o parki miejskie, nie ma możliwości rozpalenia grilla. Prawdopodbnie przyczyną tego jest brak miejsc, które byłyby odpowiednie do tego celu. Należałoby utworzyć betonowe punkty w pobliżu wjazdu bądź wyjazdu, a na to oczywiście nie ma pieniędzy.

A może grill w lesie?

W Lasach Państwowych w Poznaniu istnieje już taka możliwość. Tam przed zoorganizawaniem gorącego posiłku na łonie natury należy skontaktować sie z nadleśnictwem i to właśnie nadleśniczy wyznaczy odpowiednie miejsce do tego celu. Może to być np. pole biwakowe. Co ciekawe, zazwyczaj jest to bezpłatne.
- Nie należy  rozpalać grilla czy ogniska w dowolnym miejscu na własną rękę, gdyż jest to bardzo niebezpieczne i niezgodne z prawem - apeluje Dyrekcja Lasów Państwowych.

Za spowodowanie zagrożenia pożarowego możemy zostać ukarani mandatem w wysokości od 20 do 500 zł.

Na całe szczęście mimo, że sezon już dawno sie rozpoczął poznaniacy są rozsądni i nie było jeszcze w naszym mieście zagrożenie pożarowego spowodowanego grillowaniem. Co ciekawe, nie został wystawiony żaden mandat karny, kończyło się jedynie na pouczeniach.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kari_nKA

:*. Kazde miejsce do grilowania jest dobre, jesli jest sie z przyjaciolmi badz ukochanym facetem! Kubus Kocham Cie najmocniej na swiecie:***