Oferty podróży bliższych i dalszych kusiły poznaniaków, którzy odwiedzili targi Tour Salon. Jednym z wyróżniających się – zarówno wyglądem jak i ofertą – było stoisko powiatu poznańskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Poznański Tour Salon - największe w tej części Europy targi turystyczne, przez piątek i sobotę tłumnie odwiedzali poznaniacy zainteresowani najnowszą ofertą spędzenia wolnego czasu. Wśród stoisk, na których swoje propozycje prezentowały biura podróży, kraje i regiony z całego świata, uwagę przyciągało stoisko powiatu poznańskiego. Zamiast „klasycznych” targowych konstrukcji z aluminium i płyt natrafiliśmy na… turystyczną stanicę, z trawą, kamienną dróżką, kajakiem, rowerami na stojakach, drewnianą chatką i ławami, na przy których podróżny może bezpiecznie odpocząć.

- Promujemy przede wszystkim turystykę aktywną – tłumaczy wygląd stoiska Tomasz Morawski z wydziału promocji poznańskiego starostwa. – Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Poznania, którzy chcą wypocząć niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

Dlatego na stoisku każdy chętny mógł bezpłatnie otrzymać przewodniki po wszystkich gminach powiatu poznańskiego, informatory o ciekawych miejscach, mapy miast i schematy tras rowerowych, oferty znajdujących się w najbliższej okolicy miejscach wypoczynku i spędzania czasu wolnego. Swoimi urokami kusiły m.in. Wielkopolski Park Narodowy i Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka z trasami pieszymi i rowerowymi, park wodny w Suchym Lesie, zamek w Kórniku, pałac w Rogalinie, muzeum rolnictwa w Szreniawie, skansen pszczelarstwa w Swarzędzu.Starostwo wydało także uaktualniony wykaz bazy noclegowej w powiecie. W książeczce znajdziemy nie tylko adresy i telefony hoteli, pensjonatów, ośrodków turystycznych i pokoi gościnnych, ale także dokładną informację o standardzie danego obiektu, dodatkowych atrakcjach, możliwości wyżywienia czy akceptacji zwierząt domowych, czyli wszystko, co powinniśmy wiedzieć, wybierając się na weekendowy wypad pod miasto.HALLOWEEN

Sprawdź, gdzie się bawić
7 CUDÓW POZNANIA

Weź udział w plebiscycie
KONKURSY MM POZNAŃ

sprawdź co możesz wygrać

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Lord Shinma

Gratulacje!. Genialny pomysł i jak widzę doskonała realizacja... Tylko przyklasnąć z uznaniem.