W najbliższą sobotę 26 kwietnia o godz. 11:00 poznaniacy będą mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach gitarowych, które odbędą się na Dworcu Głównym. Będzie to doskonałe przetarcie przed największą imprezą gitarową w Polsce. Weź udział w warsztatach, a potem pomóż pobić Gitarowy Rekord Guinnessa.

W najbliższą sobotę Poznań będzie przygotowywać się do największej gitarowej imprezy w Polsce - Gitarowego Rekordu Guinnessa. Ten będzie bity po raz dwunasty 1 maja na wrocławskim Rynku.

Bezpłatne warsztaty gry na gitarze odbędą się o godz. 11:00 na Dworcu Głównym w Poznaniu. Poprowadzi je Marek Waszczyński, znakomity polski gitarzysta i kompozytor. Każdy może wziąć udział. Wystarczy gitara i odrobina zapału.

Poznańskie warsztaty są częścią projektu edukacyjnego - Ogólnopolskiego Desantu Gitarowego, który obejmuje 9 miast Polski. To wyjątkowa okazja, by spróbować swoich sił w grze na instrumencie i poćwiczyć przed Gitarowym Rekordem Guinnessa.

W trakcie dwugodzinnego kursu uczestnicy wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, a także dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku. Będzie również okazja, by przypomnieć sobie chwyty do "Hey Joe” Jimiego Hendrixa i innych utworów, które 1 maja zagrają uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku.W tym roku podjęta zostaje próba pobicia rekordu z 2012 roku, kiedy to kawałek zagrało 7273 gitarzystów. - Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, znajomość pięciu prostych akordów "Hey Joe”, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa - podkreśla Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa.

ZOBACZ TAKŻE: Happening gitarowy w Poznaniu - Grali Dire Straits na Starym Rynku

Co roku imprezę wspierają sławy ze świata muzyki gitarowej. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Eric Burdon oraz zespół The Animals. Wśród artystów, którzy zagrają na koncercie gwiazd na Wyspie Słodowej pojawią się także: legenda rocka Uriah Heep, jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów Steve Vai, a także reprezentacja polskich gwiazd - m.in. Luxtorpeda i Wojciech Waglewski.

Więcej informacji i materiały do nauki gry na www.heyjoe.pl.

Skomentuj:
Gitarowy Rekord Guinnessa - Najpierw bezpłatne warsztaty w Poznaniu. Potem bice rekordu we WrocławiuZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!