Butelki,  worki foliowe „zdobią” trawnik przy Głogowskiej Butelki,  worki foliowe „zdobią” trawnik przy Głogowskiej

Butelki, worki foliowe „zdobią” trawnik przy Głogowskiej (© Karol Kroll)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy bloku przy ulicy Głogowskiej 129 skarżą się na libacje odbywające się tuż pod ich oknami. Prawie codziennie na osiedlowym trawniku zbierają się biesiadnicy i piją alkohol. – Przychodzą tu dziwne typy z osiedla i okolic – skarży się jedna z mieszkanek. – Ilekroć wyjdę na balkon, widzę prowizoryczny stół i krzesła na trawniku.

A ową „restaurację” zobaczyć mogą nie tylko mieszkańcy osiedla, ale i poznaniacy przemierzający ulicę Głogo-wską. Co więcej, pozostawione w krzakach pobojowisko sąsiaduje z płotem zajezdni MPK przy tej ulicy.

Popołudniowe libacje obserwować mogą także pasażerowie linii: 5,8,14, czekający na tramwaj oraz kierowcy samochodów, zatrzymujący się na światłach.
Wygląd trawnika pozostawia wiele do życzenia: wszędzie leżą puste, potłuczone butelki, plastikowe kubki i worki foliowe. Uczestnicy biesiady znoszą też na trawę stare, wyrzucone na śmietnik krzesła. Zdecydowanie miejsce to nie nadaje się już na spacery z psem czy zabawy najmłodszych. Mieszkańcy osiedla są już zmęczeni ciągle powtarzającą się sytuacją.
– Na nic zdają się nasze interwencje – mówi kolejny mieszkaniec bloku. – Za każdym razem, jak bumerang meliniarze powracają. Boimy się wypuszczać dzieci na podwórko. Teraz, w porze letniej jest to tym bardziej uciążliwe. Wiadomo że dzieci w domu się nudzą, a wyjść nie za bardzo mają gdzie – dodaje rozgoryczony.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!