W środę w budynku UAM przy ul. Fredry odbyła się niezwykła wycieczka - "Głosy (z) Collegium Maius". Zorganizowano ją w ramach XVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Głosy (z) Collegium Maius - niezwykła wycieczka po budynku UAM


Na korytarzach i w salach Collegium Maius ukryły się w środę różne postaci, dzięki którym zwiedzający mogli poznać historię gmachu przy ul. Fredry - od jego wybudowania w pierwszej dekadzie XX wieku po czasy współczesne.

ZOBACZ TEŻ: Poznańczycy - swoją pasją chcą zarażać innych [ZDJĘCIA]

W historyczne role wcielili aktorzy z teatru Mplusm, studenci oraz rekonstruktorzy z grupy "Poznańczycy". Był i żołnierz pruski, i ranni powstańcy, nie zabrakło lekarzy, sanitariuszek i osadników niemieckich. Na korytarzach można było też spotkać niemiecki patrol z czasów II wojny światowej, harcerzy i studentów z lat 60.

Wycieczka "Głosy (z) Collegium Maius" była przeznaczona przede wszystkim dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Uczniowie mogli przy okazji dowiedzieć się, czym zajmują się studenci uczący się przy ul. Fredry, jakie koła naukowe funkcjonują na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, itp.

Grupa Poznańczycy na Facebooku - KLIKNIJ!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!