Gol Lewandowskiego w reprezentacyjnym debiucie!

Robert Lewandowski w środę zadebiutował w reprezentacji Polski i uczcił to bramką w 67. minucie spotkania San Marino - Polska, które zakończyło się wynikiem 2:0 dla biało-czerwonych.

Lewandowski jeszcze kilka miesięcy temu strzelał gole jedynie na boiskach II ligi. Po przejściu ze Znicza Pruszków do Lecha Poznań w ciągu niewiele ponad miesiąca zdołał zadebiutować i zdobyć gole w polskiej ekstraklasie, europejskich pucharach, a 9 września także w reprezentacji narodowej.

20-letni piłkarz Lecha wszedł na plac gry w 59. minucie meczu eliminacji mistrzostw świata San Marino - Polska, zmieniając Marka Saganowskiego. Już po ośmiu minutach "Lewy" mógł się cieszyć ze swojego pierwszego gola w reprezentacji. Po uderzeniu Euzebiusza Smolarka piłkia trafiła w słupek, dopadł do niej Lewandowski i wpakował do siatki, podwyższając wynik na 2:0.

Także w kolejnych minutach napastnik Kolejorza należał do najaktywniejszych piłkarzy reprezentacji Polski, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Poza Lewandowskim w meczu z San Marino zagrali także inni piłkarze Lecha - Grzegorz Wojtkowiak i Rafał Murawski. Dla pierwszego z nich również był to reprezentacyjny debiut, ale popularny "Dyzio" raczej nie będzie miło wspominał tego meczu. Już w trzeciej minucie sfaulował w polu karnym jednego z rywali, za co sędzia podyktował "jedenastkę", którą na szczęście dla biało-czerwonych, zdołał obronić Łukasz Fabiański.

San Marino - Polska 0:2 (0:1)