W czwartek 13 sierpnia rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji cyklu ogólnopolskich biegów przełajowych Grand Prix City Trail. Pierwszy bieg wystartuje 13 września w Bydgoszczy.

Grand Prix City Trail. Już 13 września pierwszy bieg cykluCykl składa się z jesienno-zimowych, 5-kilometrowych biegów, które odbywają się w 10 polskich miastach: Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Gdańsku i Gdyni, Szczecinie, Poznaniu i w Łodzi.

Poprzednia edycja zakończyła się w marcu. Łącznie wzięło w niej udział aż 8599 biegaczy. Prawie połowa, bo 4222 osoby, została sklasyfikowana, co oznacza, że wzięła udział co najmniej w 4 biegach. W imprezie mogą wystartować również dzieci i młodzież. W edycji 2014/2015 pobiegło 2141 zawodników.

W trakcie cyklu, w każdym mieście organizowanych jest 6 biegów. Na osoby, które wezmą udział w zawodach co najmniej 4 razy, czeka pamiątkowy medal, możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród, a także bycie sklasyfikowanym w końcowym zestawieniu. Pierwsza kolejka edycji 2015/2016 rozpocznie się 13 września w Bydgoszczy. Szczegółowy harmonogram prezentujemy poniżej:

Bydgoszcz – 13 września
Wrocław – 19 września
Katowice – 20 września
Lublin – 26 września
Olsztyn – 3 października
Gdańsk – 4 października
Warszawa – 18 października
Szczecin – 18 października
Poznań – 24 października
Łódź – 8 listopada

Rejestracja rozpoczęła się 13 sierpnia na oficjalnej stronie zawodów. Chętni mają do wyboru kilka opcji. Można na przykład wykupić od razu karnet na cały cykl, czyli wszystkie 6 biegów, który kosztuje 60 zł. Jeśli zdecydujemy się zapisać na jeden bieg, zapłacimy 15 zł. Panel zapisów online będzie zamykany zawsze na 3 dni przed rozpoczęciem danej imprezy. Istnieje też możliwość zapisania się w biurze zawodów - wówczas zapłacimy 20 zł. Organizatorzy nie przewidują limitu uczestników. Na biegi młodzieżowe będzie można zapisywać się od września.

Czytaj też: Orlen Warsaw Marathon 2016. Wystartowały zapisy do największej biegowej imprezy w Polsce


Zobaczcie też: Orlen Warsaw Marathon 2015: ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW


Biegi w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!