Grand Prix Poznań City Trail. Ostatni bieg. Start! [ZDJĘCIA]

Waldemar KaiserZaktualizowano
Grand Prix Poznań CITY TRAIL Waldemar Kaiser
W sobotę, 7 marca nad jeziorem Rusałka odbyły się szóste – ostatnie w edycji 2014/2015 zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – Grand Prix City Trail. Zobacz zdjęcia ze startu!

Poznań City Trail to biegi przełajowe na dystansie 5 km, organizowane nad Rusałką od 2010 roku. Od 2012 roku zawody z cyklu City Trail odbywają się także w innych miastach, takich jak: Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn, Wrocław, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Szczecin i Warszawa.

Liderem pozostaje Poznań. – Nie dziwi nas, że żadne z miast, które dołączyły w kolejnych latach nie zbliżyły się jeszcze do Poznania. To proces długofalowy. Jednak frekwencja na poziomie 600 osób po trzech latach w Bydgoszczy, czy 500 w drugiej edycji w Katowicach to także powód do satysfakcji – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców cyklu.

Biegi nad Rusałką cieszą się sporym powodzeniem. Średnio w kończącej się edycji w Poznaniu startuje w nich blisko 1000 osób.

- Podczas sobotnich zawodów Grand Prix Poznań CITY TRAIL, które zakończyły edycję 2014/2015, zwyciężyli Marcin Fehlau i Milena Anus - informuje Justyna Grzywaczewska. - W klasyfikacji generalnej Marcin jest jednak poza podium – zajął czwarte miejsce – za Sebastianem Nowickim, Bartoszem Majorczykiem i Piotrem Tomczykiem. Milena to druga zawodniczka cyklu. Zwyciężczynią jest Agnieszka Janasiak (która tym razem nie startowała), a trzecie miejsce zajęła Ewelina Matuła - wylicza PR manager.

Grand Prix Poznań CITY TRAIL wygrali Sebastian Nowicki i Agnieszka Janasiak. Obydwoje zaliczyli po cztery zwycięstwa.

Oficjalne podsumowanie edycji zaplanowane zostało na wtorek, 17 marca. Rozpocznie się ono o godz. 18:30 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Tego dnia uhonorowani zostaną zwycięzcy w klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.