Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Grunwald Poznań wraca na pozycję lidera

Marek Janaszak
Pierwszy mecz zagrała debiutująca w tym sezonie ekipa z ZSMS Poznań prowadzona przez Andrzeja Wybieralskiego i WKS Grunwald Poznań prowadzony przez Jerzego Wybieralskiego.

Wojskowi nie dali młodym zawodnikom cienia szans na wygraną. Mecz zakończył się wynikiem 24:4. Na listę strzelców z ZSMS wpisał się czterokrotnie Paweł Gołąbek, który wykorzystał wycofanie bramkarza Grunwaldu z boiska.

Kolejny mecz to pojedynek AZS AWF Poznań z Pomorzaninem Toruń. Obie drużyny prezentowały wysoki poziom umiejętności hokejowych i obu drużynom zależało na zwycięstwie. Po czterdziestu minutach lepsi okazali się zawodnicy prowadzeni przez Jacka Adriana z AZS AWF Poznań. Wynik tego meczu to 6:4. Na listę strzelców spośród Akademików aż czterokrotnie wpisał się Łukasz Kosmaczewski, do tego zacnego grona dołączyli także Mateusz Hulbój oraz Patryk Bułka.
Nasza gra jest bardzo dobra, ale w trudnych momentach brakuje nam koncentracji i spokoju. Akacje, które mamy opracowane przynoszą nam bramki i oby tak pozostało do końca rozgrywek. Jednym minusem jest to, że na halowe turnieje zgłasza się tak mało drużyn, bo tylko pięć w tym roku – powiedział kapitan Akademików Adrian Krokosz o dzisiejszych zmaganiach.

ZSMS Poznań i Stella Gniezno to zespoły z dołu tabeli. Ich mecz był niezwykle zacięty, gdzie swoją wyższość pokazali gnieźnianie. Wynik ich meczu to 9:5. Do przerwy ZSMS nie strzelił żadnej bramki. Druga połowa to większość wykorzystanych sytuacji. Niestety zawodnikom brakuje niekiedy skuteczności.

Przedostatni mecz to pojedynek liderów. AZS AWF Poznań zmierzył się z Grunwaldem Poznań. Już na początku spotkania Wojskowi objęli prowadzenie. Połowa tego spotkania zakończyła się trzema trafieniami mistrzów Polski i jednym AZS AWF Poznań, zdobywcą tej jednej bramki został Mateusz Hulbój. Mateusz Hulbój i Patryk Bułka to zawodnicy AZS AWF Poznań, którzy wpisali się dziś na listę strzelców w meczu z Grunwaldem. Mecz zakończył się wynikiem 4:7.

Pomorzanin Toruń pewnie pokonał zespół z Gniezna 11:4. Tym samym drużyna z Torunia umocniła się na trzecim miejscu, Stella zajmuje pozycję numer cztery.

Grunwald pierwszy, zaraz za nim AZS AWF Poznań. Toruń, Gniezno i ZSMS Poznań. To kolejność po drugim turnieju. Jeszcze wszystko może się zmienić 21 grudnia podczas turnieju w Poznaniu. A ostatni odbędzie się 26 stycznia w Gnieźnie. Serdecznie zapraszamy!