We wtorek rozpoczął się kolejny etap modernizacji ulicy Grunwaldzkiej. Tym razem wyremontowane zostanie torowisko tramwajowe na odcinku od Matejki do Roosevelta.

Od rana pracownicy MPK demontowali trakcję tramwajową. Remont zakłada przebudowę torowiska, jezdni oraz przystanków tramwajowych.

Na odcinku od Matejki do Roosevelta obowiązuje ruch jednokierunkowy. Kierowcy jadą jednym pasem ruchu tylko w stronę centrum. Wyjazd z z bocznych uliczek (Śniadeckich, Święcickiego i Stolarskiej) możliwy jest tylko w prawo.

Innymi trasami kursują autobusy linii nr: T1, T2 oraz 251. Autobusy nr T1 jadą z Kaponiery: Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Szylinga i Grunwaldzką do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Zobacz także: Remont ulicy Grunwaldzkkiej - Zmiana organizacji ruchu [ZDJĘCIA]

W drugą stronę trasa autobusu, podobnie jak i w przypadku pozostałych dwóch linii, nie zmieni się. Autobusy linii T2 kursują z Kaponiery: Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Szylinga, Grunwaldzką i dalej, jak dotychczas bez zmian (aż do Junikowa).

Trasa autobusów nr 251 prowadzi z Kaponiery: Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Szylinga i Grunwaldzką do osiedla Kwiatowego.

Wykonawca musi zakończyć prace do końca maja.



Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mocher (gość)

W jaki sposób jest to możliwe żeby w 120 dni zakończyć wszystkie rozgrzebane prace które widzimy wszędzie .Już widzę w czerwcu wielką potyczkę albo na każdym kroku bubel i w lipcu wszystko do remontu TYLKO ZA CO ? Cieszę się że Poznań się modernizuje ale ten czas na realizacje jest za krótki.

tommy (gość)

Wszystko okej, ale jeśli mnie pamięć nie myli to najgorszy był przejazd tramwajem na odcinku MATEJKI do RONDA JEZIORANSKIEGO, miało się wrażenie jakby tramwaj miał zaraz wypaść z torów, czy jest jakaś nadzieja, że jesli wszystko jest tam w rozkopach, to miasto zrobi coś z tym odcinkiem???