GWiNT Ultra Cross - zwycięzcy FOTO

Anna Wyrwa-Sadowska
GWiNT Ultra Cross - zwycięzcy. Zakończyła się II edycja tej wyjątkowej imprezy. Zobaczcie, kto pierwszy dobiegł na trzech, rozgrywanych dystansach.

GWiNT Ultra Cross to pierwszy w zorganizowany w Wielkopolsce ultramaraton o charakterze przełajowym. Wczoraj i dzisiaj trwała jego druga edycja. Ponad 400 osób zmierzyło się na trzech dystansach.W tym roku obok dystansów 55 km (Mały GWiNT) i 110 km (GWiNT Normal) wprowadzony został po raz pierwszy w Polsce w biegach terenowych oficjalny dystans 100 mil (Super GWiNT).

Ten najdłuższy dystans startował wczoraj z Grodziska, średni w nocy z Wolsztyna, a najkrótszy dziś w południe z Nowego Tomyśla. Biegacze mieli trasę wytyczoną nieutwardzonymi duktami na terenie trzech sąsiadujących powiatów. Meta była w Grodzisku.

Pierwsze miejsce na dystansie 161 km zdobył Dominik Pick z Berlina (16:57:52). Drugi był Krzysztof Tumko z Ziemnic, a trzeci - Paweł Kuśnierz z Kaźmierza. W kategorii kobiet tryumfowała Monika Biegasiewicz ze Szczecina (20:37:23), druga była Jolanta Witczak z Lusowa, a trzecia - Katarzyna Adamek.

Na dystansie na 110 km wygrał Michał Jędroszkowiak z Książa Wlkp. (19:22:52), drugi był Jakub Nawrocki z Pawłowic, a trzeci - Mirosław Sprenger z Nakła. W kategorii kobiet zwyciężyła Karolina Ruta z Zakrzewa (21:46:29), druga była Agata Smolak z Wolsztyna, a trzecia - Katarzyna Wojtkowiak z Międzychodu.

Na dystansie 55 km wygrał Paweł Jankowiak z Paproci (22:21:19), drugi był Paweł Górczyński z Poznania, a trzeci Mikołaj Wojna z Kamienia Pomorskiego.
W kategorii kobiet wygrała Katarzyna Żebrowska z Wrześni (23:30:21), druga była Katarzyna Wachowska z Poznania, a trzecia - Eliza Ptaszyńska.