Teresa Michalska i Mirosław Jędrzejewski twierdzą, że rozbudowa może doprowadzić do upadku handlu Teresa Michalska i Mirosław Jędrzejewski twierdzą, że rozbudowa może doprowadzić do upadku handlu

Teresa Michalska i Mirosław Jędrzejewski twierdzą, że rozbudowa może doprowadzić do upadku handlu (© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czy rozbudowa Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej, uniemożliwi handel i wygoni kupców z Poznania? Zdaniem drobnych akcjonariuszy WGRO, to bardzo prawdopodobne. Niewygodne miejsca parkingowe i zabudowany plac zniechęci kupców i spowoduje, że już wkrótce handel z Franowa przeniesie się gdzieś indziej. Władze giełdy odpowiadają, że obawy są bezzasadne i wynikają z niechęci wobec solidnych argumentów.

– Nikt rozbudowy z nami nie konsultował – twierdzi Wojciech Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia Akcjonariuszy WGRO. – Nie zadbano o to, by rozwiać nasze ewentualne wątpliwości. Rozbudowa powinna być z nami uzgodniona. To my wypracowujemy dochód giełdy, więc w fazie projektu oczekiwaliśmy konsultacji. Nic takiego jednak nie miało miejsca.

Stowarzyszenia Akcjonariuszy WGRO, zaczęło działać. Wśród klientów rozpoczęto zbieranie podpisów pod pismem do straży miejskiej i straży pożarnej. Zarzucano w nim, że rozbudowa zagęści teren giełdy na tyle, że będzie to niebezpieczne. Co się okazało? W ciągu kilku dni zebrano dziesiątki podpisów. Władzom giełdy przekazano listę, ale niczego to nie zmieniło. A sprzedawcy boją się, że inwestycja oznacza ich koniec.

– To, co się dzieje, spowoduje, że giełda umrze śmiercią naturalną – mówi Teresa Michalska, która zajmuje się sprzedażą sztucznych kwiatów. – Po rozbudowie okaże się, że miejsca dla przyjeżdżających jest za mało. Już teraz część z nich wyrzuca się poza teren giełdy.

Podobne zdanie mają inni akcjonariusze. Zdaniem Mirosława Jędrzejewskiego, który od kilkunastu lat sprzedaje na WGRO, rozbudowa to cios w starych sprzedawców giełdy, który może doprowadzić do ich upadku. – Klienci powiedzieli mi wprost, że jak będzie za ciasno, to pojadą kupować do Wrocławia, a nie do Poznania – twierdzi Jędrzejewski.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!