Akcja Hejt Stop w Poznaniu została przeprowadzona w piątek. W jej ramach zamalowano wzywający do nienawiści napis na kamienicy przy Łąkowej 9. W jego usuwaniu uczestniczyli wolontariusze i mieszkańcy.

Akcja Hejt Stop w Poznaniu odbyła się po raz drugi. Polegała na zamalowaniu napisu wzywającego do nienawiści, znajdującego się na elewacji kamienicy przy Łąkowej 9.

W Poznaniu wolontariuszom i mieszkańcom kamienicy, którzy przyłączyli się do akcji, wystarczyło 15 minut, by usunąć nienawistne bazgroły.

- Usłyszeliśmy o tej akcji dziś rano, spodobał się nam pomysł i jesteśmy za. Super, że znikną te napisy, szczególnie że codziennie je widzieliśmy mieszkając tu - mówi mieszkaniec kamienicy przy ul. Łąkowej.

W piątek, akcja Hejt Stop przeprowadzona została również w innych miastach w Polsce. Jej organizatorom zależy na tym, by nienawistne i wulgarne hasła znikały ze ścian budynków, a w walkę z różnymi formami nienawiści, rasizmu czy homofobii włączyli się mieszkańcy miast.

Temu celowi służy też strona internetowa hejtstop.pl. Za jej pomocą można zgłaszać informacje o hejtach.

Warto zauważyć, że nagłośnienia akcji sprawia, że w usuwanie hejtów coraz częściej włączają się mieszkańcy różnych miast.

Skomentuj:

Hejt Stop w Poznaniu! Bazgroły zamalowane! [ZDJĘCIA]Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na FacebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!