Entuzjastyczne recenzje, blisko 40 nominacji do najważniejszych nagród filmowych i piękna muzyka. „La La Land” urzeka widzów i krytyków na całym świecie. Od piątku oficjalnie można oglądać go w polskich kinach.

Zaskakującą długą drogę musiał przejść reżyser i scenarzysta Damien Chazelle od momentu, w którym wpadł na pomysł musicalu „La La Land”, do jego realizacji. Choć inspirował się takimi hitami jak takimi produkcjami jak „Deszczowa piosenka”, czy „Wszyscy na scenę”, nikt nie chciał podjąć się realizacji filmu, w którym zabrakło znanych piosenek. Udało się dopiero po sukcesie „Whiplasha”.

Akcja „La La Land” rozgrywa się w Los Angeles. Sebastian, przeciętny pianista jazzowy, zarabia jako muzyk w podrzędnej knajpie. I jak każdy muzyk marzy o wielkiej karierze i otwarciu własnego lokalu. Z kolei Mia to młoda, początkująca aktorka, która w przerwach między przesłuchaniami pracuje jako kelnerka. Pewnego dnia Mia przypadkowo trafia do lokalu, w którym gra Sebastian. Zafascynowana jego muzyką zaczyna się z nim spotykać. Z czasem oboje zakochują się w sobie, jednakże pogoń za karierą sprawia, że ich związek przechodzi wiele prób i rozczarowań.W głównej roli męskiej zobaczymy Ryana Goslinga, który jak sam przyznał, dzięki musicalowi miał szansę powrócić do dawno zarzuconej pasji i przypomnieć sobie, jak się gra na pianinie. W głównej roli żeńskiej obsadzono Emmę Stone.

Film wzbudził powszechny zachwyt publiczności i krytyków. Na Złotych Globach obsypano go ośmioma nagrodami m.in. za najlepszy scenariusz i reżyserię oraz w kategorii najlepszy musical. BAFTA nominowała go w aż 11 kategoriach. Emmę Stone nagrodzono też podczas 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film miał swoją premierę.

W polskich kinach obraz można oficjalnie oglądać od 20 stycznia, choć w wielu kinach już wcześniej wyświetlany był na specjalnych pokazach.

"La La Land"
scenariusz i reżyseria: Damien Chazelle
muzyka: Justin Hurwitz
występują: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend
polska premiera: 20 stycznia 2017


Ryan Gosling: Moim największym marzeniem jest to, żeby nigdy nie mieć nudnej i regularnej pracy

Dzień Dobry TVN


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  mecz (gość)

  Cały. ten film z lektorem po polsku Oglądaj: http://gigup.net/b4836a33
  lub pobierz. go na dysk tu: http://upshare.pl/bda464ce
  .