Twórczość Agnieszki Osieckiej nie jest tak dobrze znana, jak by się to mogło wydawać. Chcąc to zmienić poznańska młodzież przygotowała specjalny program "Nasz sposób na Osiecką".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pomysł na przedstawienie wyszedł od dwojki animatorów kultury Anny Zalewskiej-Powalisz i jej męża Krzysztofa.

- Mimo, że Agnieszka Osiecka jest osobą popularną, to młodzież prawie w ogóle nie zna jej piosenek - tłumaczy Anna Zalewska-Powalisz. – Dlatego chce dać młodym osobom szansę na poznanie muzyki, którą kochali ich rodzice. Zwłaszcza, że teksty Osieckiej nadal są aktualne.

Młodzi ludzie, chętni do zaśpiewania tekstów Osieckiej zgłosili się sami, po tym, jak Powaliszowie wywiesili w poznanskich szkołach ogłoszenia o zajęciach teatralno- muzycznych.  Warsztaty w Piwnicy pod Semaforem trwały od października, natomiast dopiero od marca na prośbę Kamy Kuik młodzi wykonawcy przygotowywali się do występu, który odbędzie się w środę (17 czerwca) z okazji Dni Ulicy Fredry.

Na dziedzińcu kawiarni W-Z młodzi ludzie zaśpiewają te najbardziej znane piosenki Agnieszki Osieckiej - takie jak „Gadu-gadu” czy „Okularnicy”. W programie koncertu znajda się również te mniej znane utwory. Każdy uczestnik mógł wybrać dowolną piosenkę.

W planach Piwnicy Pod Semaforem jest również zorganizowanie podobnej imprezy z piosenkami Marka Grechuty.

Koncert "Nasz sposób na Osiecką" zorganizowany jest w ramach Dni Ulicy Fredry, trwających do 20 czerwca. W tych dniach każdy mieszkaniec tej ulicy, przechodzień lub pracujący, może stać się częścią zbiorowego portretu, malowanego przez Kamę Kuik.

Jeżeli pogoda nie będzie sprzyjała plenerowemu koncertowi, wtedy impreza zostanie przeniesiona do jednej z sal Zespołu Szkół Komunikacji.

Przeczytaj także:

Urodziny ulicy Fredry

Drodzy Sąsiedzi, Mili Goście - tak zaprasza Kama Kuik wszystkich, którzy choćby przechodzą ulicą Fredry, na urodziny tej ulicy. Wielkie świętowanie rozpocznie się w tym roku 13 czerwca.Taaaka impreza na Fredry!

Aleksander hrabia Fredro z pewnością nigdy nie przypuszczał, że jego urodziny będą aż tak fetowane w Poznaniu. A wszystko za sprawą Urodzin Ulicy Fredry.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!