Ile zarabiają nauczyciele w innych krajach w porównaniu do pensji w Polsce?

CHZaktualizowano 
Nauczyciele to ważna grupa zawodowa w każdym kraju. A jak są opłacani? Podajemy roczne wynagrodzenie pedagogów w poszczególnych państwach. Dla uproszczenia wyniki podajemy w dolarach. Zobacz zarobki ---->zdjęcie ilustracyjne/Grzegorz Gałasiński
Zarobki polskich nauczycieli są jedne z najniższych w Europie. Jak wypadają na tle wynagrodzeń pedagogów z innych krajów? Zobacz w galerii.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.16 18:44:30

Czy w ogóle nauczyciele są oceniani za swoją pracę?

2019.04.15 18:52:03

To niech se tam wyjada, to jest polska :)

2019.04.15 17:54:56

Napiszcie jeszcze, w którym kraju nauczyciele pracują tak mało jak w Polsce? Nie znajdziecie takiego.



Dlatego wydaje mi się uczciwe: podwyżki za wydłużenie czasu pracy.



Sam strajk stawia nasze dzieci w roli zakladnikow co jest zwykłą podloscia i chamstwem.



Jak dobrze pamiętam, to np. we Francji nauczyciele nie otrzymują wynagrodzenia w wakacje/ poza urlopem, a nasi nie gardzą ponad 3 miesięczny platnym urlopem. To czysta hipokryzja..

2019.04.15 14:07:39

Szczyt manipulacji i bezczelności. A porównajcie średnie wynagrodzenie w państwach Europy i polskie emerytury! Pochwalcie się na Zachodzie, że polscy emeryci mają około 200 euro na miesiąc i muszą za to jakoś wyżyć! Ale emeryci was nie obchodzą. I to genialne określenie, że Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Zapomnieliście o Krajach Bałtyckich, Rumunii, Bułgarii nie mówiąc o tych z poza UE! To nie jest wyłącznie wina PiSiorów - PO nie było w tym względzie święte i gdyby mądrze rządziło to PiS nie polizałby tronu! Ale przecież to ten sam garnitur okragłostołowy - i jedni i drudzy odpowiadają za wysoki VAT, niską kwotę wolną od podatków, sprzedaż majątku ( dla obecnych przewozy autobusowe i wodociągi w rękach spółek izraelskich to jest OK), wysokie koszty pracy itp. DLACZEGO TYLKO NAUCZYCIELE SĄ BIEDNI A REFORMY SZKOLNICTWA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA BRAK? WSZYSTKO JEST BYLE JAKIE, ZAKŁAMANE I NIE UWZGLĘDNIAJĄCE INTERESU POLSKI I POLAKÓW.

2019.04.15 09:03:46

popieram każdy strajk w czasie kiedy kiełbasę wyborczą i przekupstwo elektoratu nazywa się wybitnymi osiągnięciami umysłu niby dobrego pana Jarka

2019.04.14 10:46:36

Zdegustowana, pracowałam 35 lat jako nauczyciel i nigdy nie udzielałam korepetycji, znam tylko kilku nauczycieli-korepetytorów (na kilkuset nauczycieli jakich w ogóle znam). Dobry nauczyciel nie ma czasu na takie zajęcia, to nieralne, poza tym byłoby to dla niego nieetyczne. Co do kas to ta działalność jest z nich zwolniona, oczywiście konieczne jest założenie DG.

2019.04.14 10:39:42

Drodzy Nauczyciele, popieram Was całkowicie.

2019.04.14 09:08:12

Dokładnie nauczyciele powinni przestać produkować gwoździe lub rury to pewnie byłoby zauważone przez wszystkich że spadła wydajność w tej dziedzinie. Niestety pracują z dziećmi.

2019.04.14 08:10:51

Jak im nie pasuje zmienić zawód lub na zachód

2019.04.13 20:18:46

Nie tylko nauczyciele zarabiają mało takie realia Polski przez rządy SLD PSL PO teraz dostają i nagle im mało.

2019.04.13 20:14:17

Jak im się nie podoba to niech idą na kasę do Biedronki. W prywatnej szkole nie mogli by strajkować, a że to budżetówka to się w głowie przewraca, nic im nie dać ,tym co się nie chce pracować dałabym wypowiedzenia, zaraz wrócili by do pracy.

2019.04.13 18:09:31

ZDEGUSTOWANA popieram Ciebie !

2019.04.13 18:01:20

Nauczyciele podczas strajku muszą jakoś zagospodarować czas, więc spotkania przy kawie i cieście odbywają się już od tygodnia. Kosztem dzieci i młodzieży odbywa się ten cyrk. Niezły bigos naszym dzieciom zafundowali rządzący i nauczyciele. Jak tam maturzyści, jesteście gotowi że was nie sklasyfikują? Macie już jakieś awaryjne plany na przyszłość?

2019.04.13 17:56:15

A ile godzin pracują?

2019.04.13 17:40:24

Na zachodzie nauczyciele ciężko pracują i za to im płacą

2019.04.13 17:29:15

Nauczyciel powinien uczyć w szkole od zerówki do końca nauki wszystkich przedmiotuw. A nie jak teraz jest uczy tylko jeden przedmiot i mówi że ciężko pracuje 18 godzin tygodniowo I ma tyle urlopu w ciągu roku

2019.04.13 15:19:42

Gdyby nauczyciele wykazali ile zarabiają na korepetycjach, mieli kasy i wystawiali paragony, to wtedy byśmy widzieli że nie mają tak źle. A skoro mają czas na udzielanie korepetycji to znaczy że wcale po godzinach w szkole nie mają zbyt wiele do roboty. Proszę mi wierzyć że nie zarabiają oni aż tak mało jak to jest przedstawiane. I na koniec czy ich praca różni się czymś od każdego innego zawodu? Nie sądzę , każdemu należy się godne wynagrodzeni bez względu na to jaki zawód wykonuję. Oni nie są nikim wyjątkowym!

2019.04.13 13:59:48

Jak są zadowolone to może nie warto aby,, męczyły " się w szkole? Dzieci to również przedszkola. Moja córka powinna do niego uczęszczać, a nie być,, kartą przetargową" w sporze nauczycieli z rządem.

2019.04.13 12:35:17

Na tle krajów zachodnich inni u nas też słabiej zarabiają więc takie wydzielanie samych nauczyciwli tylko to manipulacja i informacją.

2019.04.13 12:29:38

Jeszcze warto porównać ilość godzin spędzonych na pracy.

2019.04.13 11:36:07

jaki jest koszt dzieci? wolne od nauki? moje są zadowolone :)

2019.04.13 11:21:50

Uważam, że nauczyciele powinni więcej zarabiać ale niedopuszczalne jest wykorzystywanie dzieci do osiągnięcia własnego celu. Walczcie Państwo z rządem, ale nie róbcie tego kosztem dzieci !!!!!!!!!!!