Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Imieniny ulicy Święty Marcin: Poznańskie pampry przemaszerują przez miasto [ZDJĘCIA]

Redakcja
Imieniny ulicy Święty Marcin - zobacz program i zdjęcia z ubiegłych lat
Imieniny ulicy Święty Marcin - zobacz program i zdjęcia z ubiegłych lat Łukasz Gdak
Imieniny ulicy Święty Marcin w Poznaniu to przede wszystkim barwny korowód, który wyruszy 11 listopada główną arterią miasta. Zobaczcie, jak powstawały kostiumy na to wyjątkowe poznańskie święto.

Imieniny ulicy Święty Marcin - warsztaty Pamperiada

Grupa Asocjacja 2006 prężnie działa od początku istnienia parady na Świętym Marcinie. Podczas tegorocznych warsztatów Pamperiada niemal dwudziestu poznaniaków - tych całkiem młodych oraz nieco starszych - przygotowywało kolorowe kostiumy pamprów (dla wszystkich nie-poznaniaków tłumaczymy: pamper to pajacyk) i w nich zaprezentują się podczas korowodu na Świętym Marcinie już 11 listopada 20014 r.

Zobacz także: Wypożyczalnia kostiumów w Poznaniu: Gdzie znaleźć strój na imprezę?

W paradzie na Świętym Marcinie weźmie udział około 60 przebranych aktorów. Wśród maszerujących postaci i konstrukcji zobaczymy wielkie łodzie, wojowników, rodzinę człowieczą, gwiazdy i przygotowywaną przez Asocjację 2006 - Pamperiadę, czyli fantazje poznaniaków.

- Cieszymy się, że w tym roku udało się włączyć mieszkańców Poznania do udziału w naszych kolorowych warsztatach a także w samą paradę - tak, aby mogli ją zobaczyć od zupełnie innej strony - mówi Ewa Tetlak z Asocjacji 2006. - Udział w takim ludycznym święcie daje dużą radość. Przede wszystkim chodzi tu o kontakt z innymi ludźmi, wzajemne poznanie i działanie, poczucie wspólnoty.

Zobacz: Imieniny Ulicy Święty Marcin [SZCZEGÓŁOWY PROGRAM]

Podczas tegorocznej Pamperiady najwięcej pracy było przy tworzeniu kostiumu, który powstawał przez cały czas trwania warsztatów. Jest to kolorowy i niezwykle okazały kostium pampra autorstwa pana Mariusza, który składa się z niezwykle okazałego płaszcza z rozbudowanymi ramionami i wielkiego pomarańczowego kapelusza. Jest też nietuzinkowa kreacja z wielką spódnicą dzieła pani Aleny i kolorowe kapelusze z kwiatami przygotowane przez najmłodszych uczestników warsztatów.

- Kostiumy są robione z papieru, kleju i farby - tłumaczy Karolina Grzeszczuk z grupy Asocjacja 2006. - Pierwszym, konstrukcyjnym etapem powstawania strojów było przygotowanie manekinów z siatki, na których modelowane były papierowe kostiumy.

Który kostium zrobi największe wrażenie na tegorocznej paradzie na Świętym Marcinie? - Zobaczymy, jak ocenią to widzowie - stwierdza Ewa Tetlak.

Imieniny Ulicy Święty Marcin - Start korowodu

Przypomnijmy: korowód z okazji Imienin Ulicy Święty Marcin wyruszy we wtorek, 11 listopada 2014 r. o godzinie 13:00 sprzed kościoła im. Świętego Marcina w Poznaniu i przemaszeruje ulicą Święty Marcin aż przed CK Zamek.

Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja 2006 to grupa rzeźbiarzy, artystów i kostiumografów, którzy tworzą pomysły i obiekty na paradę z okazji Imienin Ulicy Święty Marcin. Grupa zajmuje się realizacją widowisk plenerowych, na pograniczu różnych dziedzin sztuki i tworzy charakterystyczny dla Polski nurt teatru plastycznego.

Co się dzieje w stolicy Wielkopolski? Zajrzyj na poznan.naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto