O

O.S.T.R. - raper, który umie wypełnić każdą salę koncertową (© Archiwum artysty)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

On to największy stachanowiec polskiego hip-hopu, oni - zespół instytucja krajowej sceny nowoczesnego reggae. To dobra wiadomość dla miłośników rapowych beatów i jamajskich brzmień, O.S.T.R. i Vavamuffin zagrają w najbliższy weekend w Poznaniu.

Wbrew pozorom obu wykonawcom nie jest do siebie tak daleko. Łódzki raper miał już w swojej przebogatej dyskografii utwory bardzo silnie zahaczające o poetykę reggae. Ale z drugiej strony - czy jest gatunek, do którego na swoich 10 płytach O.S.T.R. nie nawiązał? To nie pomyłka drukarska - od 2002 roku raper wypuścił już 10 solowych krążków, z czego ostatni, "Tylko dla dorosłych", został uhonorowany Platynową Płytą, a trzy inne doczekały sie "tylko" Złotej. Jeśli dodać do tego dwie płyty, nagrane w duecie z producentem Emade jako P.O.E. (premiera jednej z nich przewidziana jest na drugi tydzień grudnia) otrzymamy pełny obraz najciężej pracującego rapera w Polsce. I najbardziej lubianego - praktycznie wszystkie koncerty łódzkiego artysty wyprzedają się na pniu.

O.S.T.R.-emu niedaleko do reggae, tymczasem grający ciepłe, jamajskie brzmienia muzycy Vavamuffin często sięgają w swojej twórczości po hiphopowe wstawki. Choć istnieją zaledwie siedem lat, już od co najmniej trzech sezonów dzierżą prymat najpopularniejszych polskich wykonawców reggae. W 2010 roku ukazała się ich czwarta płyta, zatytułowana "Mo'Better Rootz", którą muzycy będą promować na niedzielnym koncercie w SQ.

O.S.T.R.
Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
piątek 3.12, godzina 19
bilety: 32, 40 zł

Vavamuffin
SQ (ul. Półwiejska 42 - Stary Browar)
niedziela 5.12, godzina 19
bilety: 29, 34 zł

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!