Przez całą najbliższą sobotę w Poznaniu całkowicie za darmo będzie można uczestniczyć w Imprezach Wartych Poznania. Organizatorzy przewidzieli m.in. spektakle, koncerty i wernisaże.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Imprezy Warte Poznania to partnerska akcja Nocy Muzeów. Również za darmo, również kultura, ale za dnia. 16 maja w Poznaniu przez cały dzień każdy znajdzie dla siebie przynajmniej jedną sympatyczną imprezę.

Pierwszą atrakcją - dla dzieci i dorosłych - będzie spektakl "O królewnie Wełence" w Teatrze Animacji. A po spektaklu? Może nad Wartę. Tam, w okolicach mostu Królowej Jadwigi, od godz. 14 przez trzy godziny przy "namiocie sztuki" zorganizowane zostaną warsztaty wikliniarskie, a także niesamowity turniej gry w bulle, ulubioną zabawę Francuzów.

Dla siebie znajdą też coś amatorzy kina. W "Muzie' wyświetlony zostanie film  "Bestia" z Polą Negr i muzyką An On Bast. Najciekawsze jest jednak to, że film pochodzi z - uwaga! - 1917 roku. Prawdziwa perełka dla kinomaniaków.

Na poznaniaków w sobotę czekać będzie również plenerowy koncert pod wiele mówiącym tytułem "Nowe nurty". Na placu Wolności wystąpią m.in.
Incognito z Wielkiej Brytanii i City Inside Art.
Start już o godz. 18.

Organizatorzy "Imprez Wartych Poznania" nie zapomnieli również o wielbicielach teatru. W Teatrze u Przyjaciół przy ul. Mielżyńskiego 27/29 każdy będzie mógł zobaczyć spektakl "Appendix" inspirowany twórczością Stanisława Witkiewicza. Komu będzie mało sztuki na ten wieczór przy Mielżyńskiego, ten może zostać nieco dłużej i obejrzeć film paradokumentalny o Witkacym zrealizowany w Zakopanem kilka lat temu. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.

Jeśli myślał ktoś, że Imprezy Warte Poznania obędą się bez wernisaży, to był w błędzie. W SPOCIE będzie można uczestniczyć w wernisażu wystawy "OCH PEGGY!" w ramach cyklu "Zatrute Owoce". Początek o godz. 20.

Na wystawę zaprasza również Ośrodek Teatralny Maski. Przy al. Niepodległości 26 zaprezentowana zostanie wystawa "Pracownia Zjawisk Teatralnych". Start już o godz. 20.30.

Organizatorzy Imprez Wartych Poznania nie zapomnieli też o zagospodarowaniu Starej Drukarni przy ul. Zwierzynieckiej 3. W ramach akcji "Baraku Kultury" W tym miejscu od godz. 21 podziwiać będzie można wernisaż wystawy "WMiasto".

O godz. 22 - kto jeszcze nie będzie zmęczony całodniowym maratonem kulturalnym - może wpaść do klubu Blue Note, gdzie zagra Arek Skolik Trio promujące nową płytę "On a misty night".

Dodatkowo, od godz. 23 do 3 co pół godziny fasadzie Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu prezentowana będzie Plenerowa Akcja Multimedialna, która - jak reklamują organizatorzy - ma zatrzeć granicę między iluzją i rzeczywistością.

Przypomnijmy, że wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lordofundead

Im więcej, tym lepiej. Im więcej takich inicjatyw i imprez, tym lepiej. Zawsze dobrze mieć wybór co zrobić w wolnym czasie.