Gimnazjaliści z Broniszewic zaprzyjaźnili się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej. Spotykają się, jeżdżą do teatru, na basen, śpiewają kolędy

Współpraca trwa od września 2011 roku. Pięćdziesięciu uczniów odwiedza swoich przyjaciół z DPS nawet kilka razy w tygodniu. Integracja tych dwóch środowisk przynosi wyjątkowe efekty. Gimnazjaliści otwierają się na potrzeby kolegów, rozwijają empatię, bezinteresowność oraz chęć niesienia pomocy. Wychowankowie z DPS zyskują nowych przyjaciół, nowe zainteresowania oraz rekreację. Młodzież wspólnie gra w piłkę, wykonywała kartki i ozdoby bożonarodzeniowe, bawiła się na Andrzejkach czy śpiewała kolędy, były wspólne wyjazdy do kina i na basen.

Praca z niepełnosprawnymi oraz integracja to nie jest chwilowy zryw tylko długotrwały proces, który dokonuje się stopniowo i musi być podsycany nowymi bodźcami. Dofinansowanie stanowi integralny element powodzenia tego przedsięwzięcia. Wspólne wyjazdy czy interesujące warsztaty są łącznikiem dla dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.

Na szczęście do tej pory inicjatywę wsparło kilka ofiarnych instytucji oraz osób: Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci „Promyk” w Broniszewicach, Centrum Wolontariatu w Pleszewie, Starostwo Powiatowe, Bank Spółdzielczy, Urząd Gminy Czermin, pan Przemysław Rogacki oraz Urząd Marszałkowski. Ten ostatni, dzięki przekazanym funduszom na realizację projektu „Razem nam lżej”, umożliwił zorganizowanie zajęć tańca break dance, wyjazdu do teatru muzycznego w Poznaniu, zajęć wokalno-tanecznych oraz zakupu sprzętu grającego.

Efekty integracji pozytywnie zaskakują organizatorów oraz samych uczestników. Współpraca będzie również kontynuowana w 2012 roku. Wszystkie osoby pragnące wesprzeć tę akcję proszone są o kontakt pod numerem telefonu 62 7416482 (Gimnazjum Broniszewicach)

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!