Wyszukiwarka miejsc pochowania zmarłych już od 3 lat działa w stronach internetowych Poznania. Początkowo obejmowała nekropolie na Junikowie, Miłostowie, Jeżycach oraz ul. Lubowskiej. O dziś można za jej pomocą znaleźć także bliskich pochowanych na cmentarzach Górczyńskim oraz Zasłużonych Wielkopolan.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wyszukiwarka dokładnie wskazuje poszukiwane groby. Ponadto można zobaczyć i wydrukować plan dojścia do danego miejsca oraz sprawdzić rozkład jazdy autobusów i tramwajów zatrzymujących się w pobliżu cmentarzy.

Na stronie wyszukiwarki wyświetla się formularz, w którym należy umieścić dane potrzebne do znalezienia grobu takie jak imię, nazwisko i data pogrzebu. Wystarczy jednak podać dowolne informacje z tej listy (np. samo nazwisko lub fragment daty) - system odnajdzie wszystkie groby, które spełniają podane kryteria. Jeśli ich lista będzie dłuższa niż 100 nagrobków, system wyświetli odpowiedni komunikat z informacją o konieczności zawężenia kryteriów (np. dodania daty pogrzebu).

Wyszukiwarka wyświetla i groby pojedyncze, i mogiły rodzinne. Podaje także liczbę pochowanych osób oraz daty ich urodzin, dzięki czemu możemy się upewnić, że znaleźliśmy grób akurat tej osoby, której szukaliśmy. Jeśli chcesz znaleźc miejsce spoczynku bliskiej Ci osoby, kliknij w poniższy link:

Internetowa wyszukiwarka grobów na cmentarzach w Poznaniu


W związku z tym, że prezentowana usługa jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu w kraju, w wyjątkowych przypadkach mogą wystąpić sytuacje, w których informacja o grobie nie zostanie wyświetlona. Takie przypadki można zgłaszać na adres poczty elektronicznej lub telefonicznie do zarządców cmentarzy.

Projekt powstał z inicjatywy Urzędu Miasta Poznania przy współpracy Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ, "Universum" Spółdzielni Pracy oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Andrzej (gość)

Dlaczego???.... Ponawiam swoje pytanie sprzed pół roku: Dlaczego nie można odnaleźć grobu osoby, pochowanej w Miłostowie w 2010 roku???...wyszukiwarka grobów jest podobno aktualizowana raz na kwartał...a w tym przypadku mija już półtora roku i nic...proszę o poważne traktowanie żywych...

Andrzej (gość)

Dlaczego???.... Dlaczego nie można odnaleźć grobu osoby, pochowanej w Miłostowie w 2010 roku???...wyszukiwarka grobów jest podobno aktualizowana raz na kwartał...a w tym przypadku mija prawie rok i nic...proszę o poważne traktowanie żywych...