Nowościami w jesiennej ramówce zamierza przyciągnąć widzów poznańska TVP. Odświeżona oferta wchodzi na antenę w najbliższy poniedziałek.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W jesiennej ramówce znajdzie się program interwencyjny „Do załatwienia”. Powstaje we współpracy z redakcją „Polski Głosu Wielkopolskiego”. Wspólnie z dziennikarzami poznańskiej telewizji będziemy pomagać rozwiązywać codzienne i niecodzienne problemy mieszkańców Poznania i regionu. Pomogą nam eksperci. Program w telewizji będzie emitowany na żywo i zostaną do niego zaproszeni widzowie. Pierwszy odcinek na antenie już 1 października o godzinie 18.15. Tego samego dnia pierwszy materiał interwencyjny pojawi się również w naszej gazecie.

Nowością w ofercie telewizji będzie ponadto program historyczny poświęcony drugiej wojnie światowej. Ma poruszać nieznane lub rzadko omawiane wydarzenia związane z działaniami zbrojnymi na terenie Wielkopolski. W „Strefie militarnej” pojawią się eksperci, kolekcjonerzy oraz członkowie grup rekonstrukcji historycznych. Program emitowany będzie w każdy wtorek kwadrans przed godziną 19.

Kolejnymi nowymi propozycjami na jesień będą „Poznański express” oraz ‚Wielkopolskie Parki Krajobrazowe”. Ten pierwszy program w krzywym zwierciadle pokazywać ma zalety poznaniaków, ale także ich przywary. Z kolei program przyrodniczy dotyczący parków ma zachęcić do obejrzenia najpiękniejszych miejsc naszego województwa.

– Nowością w ramówce są nie tylko programy, ale także to, że będą emitowane co tydzień. Liczymy, że dzięki temu widzowie bardziej się do nich przyzwyczają – tłumaczy Lena Bretes-Dorożała, dyrektor poznańskiej TVP.

Zmiany zaszły także w „Teleskopie”, programie informacyjnym poznańskiej telewizji. Ale nie wszystkie z nich są pozytywne. Przede wszystkim znacznie zostanie skrócone wieczorne wydanie tego programu. W dni powszednie, zamiast kwadransa, potrwa jedynie kilka minut. – Nie ukrywam, że był to dla nas cios w plecy – ubolewa Beata Mes, szefowa „Teleskopu”.

Obcięcie minut zostało narzucone przez warszawską centralę. Regionalne stacje, nie tylko w Poznaniu, dostały mniej minut na emisję własnych materiałów w paśmie wieczornym TVP Info. Władze poznańskiego ośrodka chcąc wynagrodzić widzom brak dłuższego programu informacyjnego, planują emitować dodatkowe wydanie „Teleskopu” o godzinie 8.45. Poranny program ma przede wszystkim informować o wydarzeniach z poprzedniego dnia i zapowiadać te na dzień bieżący.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!