Jest szansa, żeby jeszcze przed Euro 2012 poszerzona do dwóch jezdni została ulica Grunwaldzka (aż do torów kolejowych). Jeśli tak się stanie, to najprawdopodobniej przedłużona będzie także linia tramwajowa. Przystanek końcowy byłby wówczas przy obecnej pętli autobusowej albo bliżej osiedla Kwiatowego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy Plewisk chcą skorzystać na tej inwestycji i naciskają na wójta gminy Komorniki Jana Brodę, żeby walczył o budowę wiaduktu w miejscu przejazdu kolejowego.

– Pierwszą propozycję tej inwestycji przedstawiłem w Starostwie Powiatowym w Poznaniu w grudniu 2007 roku. Później wykonana została analiza ruchu na przejeździe kolejowym – mówi Jan Broda.

Jednak od tego czasu nic się nie dzieje, a korek przed przejazdem kolejowym rośnie z miesiąca na miesiąc. Po opuszczeniu szlabanów, po obu stronach tworzą się gigantyczne kolejki. Mieszkańców Plewisk zaniepokoiły wieści o wstrzymaniu przez Urząd Miasta Poznania uchwalenia planu zagospodarowania dla okolic ulicy Wołczyńskiej. Obawiają się, że to oznacza zablokowanie budowy wiaduktu. A o budowę wiaduktu walczą już od dziesięciu lat. W roku ubiegłym pod kolejnym apelem podpisało się 2120 osób z gmin: Komorniki, Dopiewo i Luboń.

Jak twierdzi sołtys Plewisk Wojciech Pietrzak, mieszkańcy gotowi są zorganizować nawet pikietę. Na szczęście nie będzie to konieczne, bo wszystko zmierza do szczęśliwego finału.

Są dwie koncepcje budowy i dlatego (do czasu wyboru ostatecznej), poznańscy urzędnicy wstrzymali procedury zmierzające do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

– Chodzi wyłącznie o to, by dokładnie sprawdzić wszelkie szczegóły i zadecydować, w jaki sposób połączyć wiadukt z innymi drogami. Zależy nam, by jak najsensowniej wydać pieniądze – mówi Tomasz Płuciennik z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Więcej na temat: