Zobaczcie niezwykłe zdjęcia Horii Manolache.

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!


Horia rozpoczął projekt "krzesła" podczas warsztatów fotografii w San Francisco. Został wysłany do tapicera, gdzie miał zrobić portret właściciela. - Kiedy zauważyłem białe krzesło ze złamanym oparciem, wyobraziłem sobie, że mógłby to być człowiek - mówi Horia. - Następnie zastanawiałem się, ile miałby lat i jaką płeć - dodaje.

Artysta pomysł schował "do szuflady" i wrócił do niego dopiero po roku. Najpierw zrobił zdjęcia krzeseł, potem je wydrukował, a następnie zaczął się zastanawiać, czy byłyby to osoby eleganckie, melancholijne, młode czy stare? Później Horia musiał znaleźć odpowiednie osoby. - Wtedy zrozumiałem, że fotografia, to nie tylko odpowiednia kompozycja i światło. Trzeba znaleźć osoby, ubrania, akcesoria. Wszystko wymyślasz samemu - mówi nam Horia.

Po co powstał projekt "krzesła"? - Nie chciałem po prostu pokazać, że ludzie są podobni do mebli. Chciałem udowodnić, że każdy, nawet najprostszy przedmiot, może być inspiracją. Wystarczy spojrzeć i chwilę się zastanowić - podsumowuje artysta.

Więcej prac Horii znajdziecie na jego stronach:
Instagram
Facebook
www.horiamanolache.com


Zobacz również: niezwykłe zdjęcia weteranów wojennych

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!