Chociaż galeria handlowa przy dworcu Poznań Główny zostanie otwarta pod koniec 2013 r., już wynajęto ponad połowę dostępnej powierzchni.

Przy nowym budynku poznańskiego dworca kolejowego trwa budowa dworca PKS oraz galerii handlowej Poznań City Center. Zakupy zrobimy w tym miejscu dopiero pod koniec 2013 r., ale widać duże zainteresowanie ze strony firm, które chcą tam otworzyć swoje sklepy i punkty usługowe.

W ciągu ostatnich 30 dni Departament Najmu TriGranit Management podpisał już 25 umów najmu. Łącznie aż 55 proc. powierzchni przyszłej galerii jest już wynajęta. Jak informuje Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy TriGranit, wśród zdeklarowanych najemców znajdują się popularne polskie i międzynarodowe marki, takie jak: Toys’R’Us, Piotr i Paweł, Cubus, Rossmann, Douglas, Benetton, Puma oraz Nordsee. Zaawansowane negocjacje toczą się z wieloma chętnymi, spośród których kilku to marki dotąd nieobecne na lokalnym rynku.

- Wierzę, że dzięki naszej długoletniej obecności w Polsce i bogatemu doświadczeniu rynkowemu stworzymy mieszkańcom Poznania nowe centrum miasta, doskonałe miejsce zakupów, rozrywki i spotkań - - komentuje Árpád Török z TriGranit Development Corporation.


Przypomnijmy, że koszt całej inwestycji Poznań City Center to 250 mln euro, a nowa galeria to powierzchnia 150 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego 60 tysięcy to powierzchnia najmu.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne połączone z galerią handlową pomieści łącznie około 250 sklepów.
 

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ajwona (gość)

Poznań City Center. Niech mi ktoś wyjaśni ten fenomen, że w Poznaniu mieszka coraz mniej ludzi a powstaje coraz więcej galerii handlowych i we wszystkich zawsze są tłumy.