Jan Kulczyk nie żyje - poinformował w środę 29 lipca Kulczyk Holding SA. Najbogatszy Polak zmarł w wyniku powikłań po drobnym zabiegu kardiologicznym w Wiedniu.Jan Kulczyk przed miesiącem obchodził 65 urodziny - urodził się 24 czerwca 1950 roku w Bydgoszczy. Na studia wybrał się do Poznania, gdzie skończył m.in prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Najbogatszy Polak był mężem Grażyny Kulczyk, poznańskiej bizneswomen, kolekcjonerki i prawniczki. Ona również skończyła prawo na UAM w Poznaniu. Współpracowała z Janem Kulczykiem przy tworzeniu biznesowego imperium, ale sama również wykazała się przedsiębiorczością. Wielokrotnie trafiała na listę najbogatszych Polaków.

Zobacz:
Grażyna Kulczyk w naszemiasto.pl


Małżeństwo Kulczyków rozwiodło się 9 lat temu. Po rozwodzie Jan Kulczyk związał się z projektantką, Joanną Przetakiewicz. Jan i Grażyna Kulczykowie dochowali się dwójki dzieci - córki Dominiki i syna Sebastiana. Oboje związani są z biznesem.

Dominika Kulczyk (urodzona w 1977 roku) jest między innymi założycielką i prezeską Kulczyk Foundation i zasiada w Radzie Nadzorczej Kulczyk Investments. Córka Jana Kulczyka była żoną Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego. Mają dwójkę dzieci.

Dominika Kulczyk prowadzi swój program w telewizji "Efekt Domina".

Zobacz:
Dominika Kulczyk w naszemiasto.plUrodzony w 1980 roku Sebastian Kulczyk półtora roku temu objął oficjalnie funkcję prezesa zarządu rodzinnego holdingu założonego i kontrolowanego przez Jana Kulczyka. Jest mężem Katarzyny Jordan (Kulczyk).

Zobacz:
Sebastian Kulczyk w naszemiasto.pl
Jan Kulczyk


Jan Kulczyk urodził się w Bydgoszczy. Tam skończył szkołę średnią. Studiował w Poznaniu - jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i handlu zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Jan Kulczyk od lat wymieniany był w gronie najbogatszych Polaków - w 2013 roku magazyn Forbes wycenił jego majątek na 3,5 mld dolarów. Od 8 lat regularnie zajmował pierwsze miejsce w liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost".

Przedsiębiorca rozpoczął swoją drogę na szczyty biznesowego świata w 1981 roku - założył wówczas firmę handlu zagranicznego Interkulpol. Dziesięć lat później powstał Kulczyk Holding - od 2007 roku jest on częścią Kulczyk Investment House.

Był współzałożycielem Polskiej Rady Biznesu, prezesem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, honorowym prezesem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Dr Jan Kulczyk jest laureatem nagrody Kisiela i Orderu Polonia Restituta. Za zasługi dla Jasnej Góry otrzymał Złoty Medal Ojców Paulinów.

JAN KULCZYK:[/b]

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

iola (gość)

zawsze są dwoi rodzice u Pana Kulczyka jest ojciec a matka ? w grobie leży ojciec to matka jeszcze zyje !

Ewka24 (gość)

Najnowsze wiadomości. Jak naprawdę umarł Jan Kulczyk, wstrząsające nagranie ze szpitalnego monitoringu fakty24.gq/SmiercMiliardera