Jan Kulczyk zostanie pochowany na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu. Pogrzeb biznesmena odbędzie się w środę, 5 sierpnia o 13.30.Przed pogrzebem Jana Kulczyka w Poznaniu, o godz. 11.30 odprawiona zostanie msza żałobna w kościele Karmelitów na Wzgórzu Św. Wojciecha.

Jan Kulczyk spocznie w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Jeżyckim przy ulicy Nowina - obok swojego ojca, Henryka Kulczyka.

Rzeźby na grobowcu Kulczyków to dzieło Igora Mitoraja, artysty rzeźbiarza, zmarłego w 2014 roku. Jego rzeźby stoją w wielu europejskich miastach, m.in. przed londyńskim British Museum, w paryskiej dzielnicy La Defense, mediolańskiej La Scali i florenckich ogrodach Boboli. W Poznaniu można zobaczyć jego "Blask Księżyca" -monumentalny fragment ludzkiej twarzy, wzorowany na posągach antycznych herosów - w Starym Browarze.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!