18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeże w województwie łódzkim potrzebują pomocy! Zostań ich opiekunem

mm
Poszukiwany Opiekun Jeży
Poszukiwany Opiekun Jeży materiały prasowe
Wiecie, że jeże są pod ścisłą ochroną? I że coraz więcej jeży mieszkających w województwie łódzkim potrzebuje pomocy? Takiej pomocy udziela Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży „Nasze Jeże”. Niestety w naszym województwie nie ma ani jednego Opiekuna. Może Wy chcielibyście zostać Opiekunem Jeży? To nic trudnego!

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży "Nasze Jeże” już od ponad 4 lat skutecznie opiekuje się jeżami na terenie całego kraju.

W ratowaniu jeży pomagają tzw. Opiekunowie Jeży.

Niestety w województwie łódzkim nie ma ani jednego opiekuna. Tymczasem, jak poinformował prezes Stowarzyszenia Ochrony Jeży, z naszego terenu napływa coraz więcej zgłoszeń o jeżach potrzebujących pomocy.

Dlatego, gorąco apelujemy o zgłaszanie się chętnych z województwa łódzkiego do pomocy przy opiekowaniu się jeżami.

Kto może zostać opiekunem jeży?
Wymagane jest jedynie posiadanie domu z ogrodem w mieście lub na wsi oraz trochę wolnego czasu i przychylności dla zwierząt. Stowarzyszenie pokrywa wszelkie koszty związane z opieką: karmy, leków i leczenia, budowy domków, kojców i wyposażenia.

Jak zostać opiekunem? Etapy krok po kroku:
- należy pobrać Deklarację Członkowską i przystąpić do Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży NASZE JEŻE,
- należy przesłać kilka fotografii posesji, gdzie mogą być ustawione kojce dla jeży na lato oraz pomieszczenia gospodarczego lub piwnicznego, gdzie jeże mogą przebywać zimą. Pomieszczenie nie musi być ogrzewane, ale jeśli jest to temperatura nie może być wyższa niż 14 C. Należy też opisać posiadane zwierzęta domowe przebywające stale lub czasowo w ogrodzie oraz opisać otoczenie posesji czy nie ma hałasu oraz zapachów chemicznych oraz agresywnych psów,
- po zakwalifikowaniu się należy wypełnić Deklarację Opiekuna Jeży,
- deklaracja z resztą dokumentów i pozytywną opinią zostanie wysłana do GDOŚ
- po otrzymaniu od GDOŚ zezwolenia Stowarzyszenie przysyła Certyfikat Opiekuna Jeży z nadanym numerem ewidencyjnym oraz pozostałe materiały szkoleniowe. Od tej chwili Opiekun Jeży przygotowuje pomieszczenia dla jeży oraz domki i może przyjmować jeże do opieki.
- kiedy jeż jest gotowy do wypuszczenia na wolność, przechodzi specjalną procedurę przystosowania do życia na wolności, przechodzi badania kontrolne i jest wypuszczany wg specjalnej procedury. Miejsce wypuszczenia jest ściśle określane w KJ współrzędnymi geograficznymi lub wg mapy geodezyjnej oraz jest wykonywana fotografia jeża i miejsce w chwili wypuszczenia jeża na wolność.

Pomóżcie ratować łódzkie jeże!
Zgłoszenia przesyłajcie na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto