Kilka lat temu fabryka Modeny na Jeżycach została zamknięta. Firma działała prawie sto lat, jednak przestała być dochodowa. Po zakładzie został kompleks budynków.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W połowie 2005 r. Grupa TUP rozpoczęła projekt zagospodarowania terenu Modeny, który powstał w ramach warsztatów urbanistycznych Charette. Obok odrestaurowanych, zabytkowych obiektów, mieszczących się pomiędzy ulicami Kraszewskiego, Jackowskiego i Wawrzyniaka, miały powstać nowe zabudowania.
Rok temu Grupa TUP sprzedała projekt Modena Park australijskiej grupie Opal Property Developments za 65,6 mln zł. - Obecnie są opracowywane nowe koncepcje przebudowy kompleksu. Jeśli zostaną one zatwierdzone to dopiero wtedy na ich podstawie będą tworzone projekty - mówi Krzysztof Armel, doradca inwestycyjny z ramienia właściciela Modeny.

Modena Park będzie połączeniem różnych funkcji: biurowej, mieszkaniowej i komercyjnej. - Naszym celem jest stworzenie unikalnej przestrzeni na mapie Poznania, która będzie połączeniem współczesnej architektury z budynkami o wartości historycznej - wyjaśnia Dorota Urawska z Opal Property.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Evander (gość)

Żal mi jak widzę jak niszczeje były budynek przedszkola nr 57 na ul.Jackowskiego/Wawrzyniaka... komu to przeszkadzało? Teraz jest wyż demograficzny i jest problem z rozmieszczeniem maluchów...