Jak najdalej od komercyjnych wycieczek i zatłoczonych szlaków – to credo wszystkich, którzy lubią podróżować alternatywnie. Dla nich atrakcją jest poszukiwanie świata autentycznego, a nie wykreowanego na potrzeby zwiedzających. Właśnie takie Jeżyce ma pokazać projekt Fest Fyrtel.

Warszawa ma Pragę, Kraków - Kleparz, Wrocław - Nadodrze, Gdańsk - Wrzeszcz. A Poznań? Czy najbardziej kultową i rozpoznawalną dzielnicą poza ścisłym centrum mogą stać się Jeżyce?

O tym, że ten fragment miasta zachwyca, pociąga i zadziwia poznaniacy wiedzą doskonale. Do tego, by pokazać tę dzielnicę turystom albo przyjezdnym potrzebna jest jednak mapa turystyczna. Ta, która ma powstać w efekcie Warsztatów na Fest Fyrtlu będzie wyjątkowa, bo stworzą ją sami mieszkańcy. "Lokalsi" wskażą kultowe miejsca, powiedzą, gdzie warto iść i co zobaczyć, by naprawdę poczuć poznańską dzielnicę. Mapa ma być skierowana do tych, którzy cenią sobie alternatywne podróżowanie lub po prostu cieszy ich poznawanie miasta takim, jakie jest ono na co dzień.

- Jeżyce są wyjątkowe, bo nic nie zostało tu wtórnie przetworzone na potrzeby turystów - mówi Bartosz Małolepszy z Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. - Warsztaty kierujemy przede wszystkim do mieszkańców dzielnicy, w każdym wieku, bo to oni najlepiej znają swój fyrtel - dodaje.

Mapa Jeżyc będzie pierwszą z cyklu "Fest Fyrtel". Cały projekt ma na celu poznanie i zdefiniowanie charakteru poznańskich dzielnic śródmiejskich - tego, co w nich wyjątkowe i niepowtarzalne.

Mapa będzie powstawać podczas sześciu spotkań. Pierwsze odbędzie się we wtorek 21 marca w Centrum Amarant przy. ul. Słowackiego 19/21. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie obowiązuje rejestracja. Nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie zostaną przedstawione efekty warsztatów. Mapa może być wirtualna albo drukowana. - Wszystko zależy od tego, jakimi informacjami podzielą się z nami mieszkańcy - podkreśla B. Małolepszy.

Więcej szczegółów i terminy spotkań TUTAJ

Jeżyce: Figura Jezusa stanęła w Poznaniu

źr.: Głos Wielkopolski

Zobacz też: Błogostan na Jeżycach już otwartyZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!