Cukrowa wata, baloniki, dmuchany zamek i mnóstwo muzyki - na dziedzińcu szkoły podstawowej przy ulicy Słowackiego trwa Dzień Jeżyc.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Święto odbywa się już po raz piętnasty i jak zwykle cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców tej dzielnicy. Dzieciaki ciągną rodziców do straganów z balonami, zabawkami i poznańskimi rurkami, chętnie też zjeżdżają z dmuchanej zjeżdżalni lub skaczą w dmuchanym zamku.

Ich nieco starsi koledzy dyskutują z jeżyckimi policjantami przy ich stoisku, jednak najwięcej chętnych, jak zwykle przyciąga scena główna, na której nieprzerwanie trwają popisy najmłodszych jeżyczan, czyli uczniów tutejszych podstawówek i gimnazjów.

Po południu rozpocznie się tam wielki koncert z okazji 15-lecia Rady Osiedla Jeżyce, na którym wystapia m.in. Karin Kwaśnik, Piotr Bugzel i Piotr Schulz z zespołem, a także zespół S.O.S. śpiewając złote przeboje grupy ABBA. I to ich występ około 22.00 zakończy Dzień Jeżyc.


Przeczytaj także:

Będzie pięknie na Jeżycach?

"Piękne Jeżyce" to nazwa kolejnego już poznańskiego stowarzyszenia mieszkańców, którego członkowie chcą zadbać o przyszłość swojej dzielnicy. I biorą sprawy z tym związane, we własne ręce.Wprowadzą prohibicję na Jeżycach?

Całkowity zakaz sprzedaży alkoholu na Polnej i Staszica? To możliwe. Rada osiedla Jeżyce zaproponowała wprowadzenie prohibicji - radni miasta na razie nie mówią "nie".Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

viderika28

:). Dzien Jezyc to raczej czysta zenada....na innych osiedlach umia jakoś zorganizowac tego typuimprezy tu z roku na rok coraz gorzej...