(© Paweł Miecznik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

16 sierpnia rozstrzygnięto przetarg na odbiór i transport odpadów dla gmin zrzeszonych w GOAP-ie. Dla 8 z 15 sektorów najlepszą ofertę złożyła spółka Remondis Sanitech. W pozostałych przetarg unieważniono.

Przetarg dotyczy odbioru odpadów od 724 tysięcy mieszkańców aglomeracji poznańskiej w okresie od 1 stycznia 2018 r. na okres 45 miesięcy, czyli blisko czterech lat. Będzie to kosztować ponad 233 mln zł, więc nic dziwnego, że przetarg budził spore emocje, zwłaszcza, że odbiór odpadów po wprowadzeniu w Polsce tzw. "ustawy śmieciowej" natrafiał na wiele problemów, także w Poznaniu.

W środę, 16 sierpnia Zarząd Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej podjął decyzję o rozstrzygnięciu przetargu na odbiór i transport odpadów komunalnych. Wyłoniono wykonawcę w 8 z 15 sektorów.

We wszystkich z nich obejmujących (Jeżyce, Piątkowo, Nowe Miasto Północ-Południe, Rataje, Winogrady - Stare Miasto, Wilda - Dębiec, Murowaną Goślinę i Czerwonak) najkorzystniejsze oferty złożyła spółka Remondis Sanitech - Poznań sp. z o.o.

Odrzucono oferty "rażąco niskie"


Co ciekawe, zwycięzca przetargu wcale nie złożył najtańszej oferty.

- Rażąco niskie oferty zarząd odrzucił, realnie oceniając możliwości ich realizacji - informuje Robert Chodyła, rzecznik prasowy GOAP-u. - Ta ocena bazuje na doświadczeniach z poprzednich przetargów i późniejszej jakości realizacji usług odbioru odpadów, oraz na tym, jak przygotowane merytorycznie były same oferty firm, które odrzucono. Tak było w przypadku oferty firmy Komunalnik. Oferta ta złożona była w sposób prawidłowy, jednak we wszystkich 15 sektorach została odrzucona ze względu na rażąco niską cenę.

W pozostałych sektorach, czyli: w sektorze I Poznań - Grunwald, VIII Buk, IX Oborniki, XIII Pobiedziska, XIV Kleszczewo, XV Kostrzyn oraz XII Swarzędz Zarząd ZM GOAP postanowił unieważnić postępowania przetargowe i przeprowadzić je od nowa.

Awantura o śmieci w Wojnowie

źródło: gazetalubuska.pl/x-news.pl.Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!