W następny weekend, 21-22 stycznia, w Zakopanem odbędzie się niezwykła impreza - World Snow Day, czyli Światowy Dzień Śniegu, promujący na całym świecie sporty zimowe. Po raz pierwszy w tym roku do organizacji imprezy zaproszono też nasz kraj, a w nim - Zakopane, które jest kandydatem do organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2017 r.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Miasteczko World Snow Day powstanie w okolicach Średniej Krokwi. Tam na dzieci będzie czekało wiele atrakcji w postaci zabaw i konkursów - mówi Ewa Matuszewska, rzecznik zakopiańskiego magistratu.

Zakopiański World Snow Day zostanie połączony z Memoriałem im. Kornela Makuszyńskiego, czyli popularnymi Zawodami Koziołka Matołka. Dzieci od 4 do 11 lat będą mogły uczestniczyć w zawodach w pięciu dyscyplinach: narciarstwo alpejskie, snowboard, narciarstwo biegowe, skoki narciarskie, łyżwiarstwo.

Program zawodów: 21 stycznia - narciarstwo alpejskie, snowboard (Polana Szymoszkowa), 22 stycznia - narciarstwo biegowe, skoki narciarskie, łyżwiarstwo (okolice Średniej Krokwi).

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!