Do Kalisza przyjechało ponad trzy tysiące tancerzy z całegoświata Do Kalisza przyjechało ponad trzy tysiące tancerzy z całegoświata

Do Kalisza przyjechało ponad trzy tysiące tancerzy z całegoświata (© ANDRZEJ KURZYŃSKI)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj w Kaliszu, w hali Winiary Arena, rozpoczęły się 27. Mistrzostwa Świata Hip Hop, Elektric Boogie i Break Dance. To, biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, największa w tym roku taneczna impreza na świecie.

Na trzech parkietach w ciągu pięciu dni wystąpią tancerze z ponad trzydziestu krajów z kilku kontynentów: Europy, Ameryki Północnej, Afryki i Australii. W sumie w 48 konkurencjach zobaczymy ponad 3 tysiące tancerzy. Dla najlepszych przygotowano 1347 medali i 263 puchary. Mistrzostwa relacjonuje kilka stacji telewizyjnych: BBC Londyn, Telewizja Macedońska, Telewizja Szwedzka, TV Kijów, TV Poznań, TV Tele Top Kalisz.

– Starania o przeprowadzenie w Kaliszu tego rodzaju mistrzostw, rozpoczęliśmy dwa lata temu – mówi Mirosław Przybyła, dyrektor Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Kaliszu, główny organizator imprezy z ramienia miasta. – Początkowo miały się u nas odbyć mistrzostwa Europy, ale władze Międzynarodowej Organizacji Tanecznej (IDO) po przeanalizowaniu naszego zgłoszenia i sprawdzeniu warunków, jakimi dysponujemy, zaproponowały nam mistrzostwa świata.
Wiekszość tancerzy pochodzi z Europy, ale np. z RPA przybyła do Kalisza prawie 100-osobowa grupa. Po raz pierwszy na mistrzostwach wystąpią oficjalne reprezentacje USA i Australii.

Transmisje z imprezy można oglądać na stronie internetowej: http://www.esporttv.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!