Kąpieliska Poznań. W piątek pogoda nie rozpieszczała poznaniaków. Poranna ulewa wywołała w mieście paraliż, a przez cały dzień chmury nie dawały się przebić słońcu. Zupełnie inna ma być pogoda w weekend. Na sobotę i niedzielę synoptycy zapowiadają słoneczną i ciepłą pogodę. Nadchodzi więc idealny moment by rozpocząć sezon kąpielowy. Oficjalnie na poznańskich kąpieliskach sezon wystartował w środę.

Mieszkańcy Poznania mogą korzystać z czterech kąpielisk w: Krzyżownikach, nad Rusałką, Maltą i w Strzeszynku. Co roku przechodzą one odświeżenie. Poza tym, że zostały wysprzątane, postawiono dodatkowe kosze i zadbano o okoliczną zieleń. Jednak w tym roku czeka na nas też kilka nowych atrakcji.
Kąpieliska Poznań - poznaniacy mogą korzystać z czterech i basenu na Chwiałce

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu duże zmiany zaszły nad Rusałką. Kąpielisko wyposażono w stacje naprawy rowerów, tor rowerowy, siłownię, place zabaw i boiska do gier sportowych. Z koli w Strzeszynku naprawiono ścieżki piesze i rowerowe. To nie koniec modernizacji tego miejsca, ale tworzenie kolejnych atrakcji zaplanowano przed kolejnym sezonem. Realizowany będzie projekt „Plażojada”.

Zobacz też:
Tak poznaniacy wypoczywali przed laty - zdjęcia archiwalneJednak korzystać możemy nie tylko z naturalnych kąpielisk. Sezon letni zaczyna się także na basenie na Chwiałce i w Parku Kasprowicza. W tym pierwszym miejscu pojawią się fontanny i kurtyny wodne, więc po modernizacji basen przypomina plac zabaw.

Sezon na poznańskich kąpieliskach zakończy się wraz z końcem wakacji, czyli 31 sierpnia. Do tego czasu poznaniacy będą mogli wypoczywać i bawić się nad wodą, gdzie w tym roku ma nie zabraknąć atrakcji.

Policja ostrzega - na niestrzeżonych kąpieliskach nikt nam nie pomoże
Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!