Karetki w Poznaniu są okradane. Pracownicy Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu alarmują, że coraz częściej dochodzi do kradzieży kabli na podstacjach. - Grozi to tragedią - przestrzegają.

Karetki w Poznaniu - kradną kable, a to grozi tragedią


Karetki pogotowia ratunkowego muszą być w każdej chwili przygotowane na akcję. Na podstacjach czekają na wezwanie dyspozytorów. Od otrzymania informacji o wypadku mają kilkanaście minut, żeby w pełnej gotowości znaleźć się na miejscu. Dla poszkodowanego każda minut jest ważna. Jak mówi Joanna Kaczor z Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, ostatnio ratownicy mieli z tym problem. Powodem tego była ludzka głupota.

- Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy ktoś aż trzy razy ukradł kable konieczne do odpowiedniego funkcjonowania karetek - skarży się Joanna Kaczor i wyjaśnia, że dzięki kablom specjalistyczny sprzęt w karetkach - taki jak lodówki, w których przetrzymywane są lekarstwa, sprzęt do defibrylacji i wiele innych - podczas postoju na podstacjach jest ładowany. Każdy nienaładowany sprzęt to zagrożenie dla poszkodowanych.

- Priorytetem zespołów ratownictwa medycznego jest jak najszybsze dotarcie do pacjenta i udzielenie mu odpowiedniej pomocy. Kradzieże mogą to uniemożliwić, a to może doprowadzić nawet do tragedii. Apelujemy o zaprzestanie tego procederu! - mówi Joanna Kaczor.

Pracownicy pogotowia starają się zapobiegać kradzieżom, montując blaszane skrzynki zabezpieczone kłódką, jednak to nie pomaga.

Policja z uwagi na wartość skradzionego mienia - kabel kosztuje około 400 złotych - takie zajścia traktuje jako wykroczenie. Dotychczas w żadnym przypadku nie zatrzymano sprawców.

ZOBACZ TEŻ: Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!