Klub Rotary Poznań jest jednym z najstarszych w Polsce. Ma 20 lat, a jubileusz świętował w minioną sobotę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zgodnie z obyczajem rotariańskim spotkanie rozpoczęło się od symbolicznego dźwięku dzwonka i chwili koncentracji. Prezydent klubu Bogusław Zalewski przypomnial historię ruchu Rotary w świecie. O dokonaniach klubu mówili jego pastprezydenci Zbigniew Młlynarek i Andrzej Hoffmann.

Przypomniano kontynuowaną do dziś w poznańskich szkołach akcję "Szklanka mleka" , ale i to, że rotarianie byli zawsze blisko kultury wspierając m.in. organizowanie koncertów czy fundując stypendia dla młodych artystów. Od lat klub Rotary Poznań opiekuje się kierowanym przez prof. Annę Jakrzewską-Sawińską Hospicjum Domowym. To na jego rzecz przeznaczono dochód z balu jaki odbył się sobotniego wieczoru w pawilonie "Pod Iglicą" MTP. Bal miał charakter gali oscarowej. Do sali wchodziło się po czerwonym dywanie, a każda para otrzymywała gadżety - cylindry i sznury pereł.

Wodzirejem była Agata Młynarska. Tańczono m.in. przy przebojach wykonywanych przez wokalistę rhythm and bluesowego Josefa Holly'ego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!