Camileri przedstawia nową książkę. O kobietach Camileri przedstawia nową książkę. O kobietach

(© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

„Angelika, Carmen, Helga, Inés, Nora, Ksenia… Kochałem je wszystkie, przez godzinę lub przez całe życie. Niektóre lekko, inne gwałtownie, jeszcze inne tylko sobie wyobrażałem. Bez nich nie by mnie nie było” - czytamy w książce pt. "Kobiety".

Zobacz też: Śmiercionośny upominek. Nowa książka duetu Erik Axl Sund

Andrea Camilleri, "Kobiety"
Premiera: 22 września 2015
Wydawnictwo: REBIS

Kobiety dumne, nieulegające ani groźbom, ani pochlebstwom, gotowe wyjść naprzeciw swemu przeznaczeniu. Kobiety tajemnicze, pojawiające się i znikające podczas podróży morskiej. Kobiety łagodne i upojne jak Sycylia. Kobiety skandaliczne, które nie boją się brać tego, co do nich należy, włącznie z wolnością. Po prostu kobiety - z krwi i kości, jak mówią Włosi "prawdziwe", ale też te z literatury i teatru. To one są bohaterkami jedynej w swoim rodzaju książki Andrei Camilleriego - mężczyzny, który je spotkał, a może tylko sobie wyobraził.

Camileri to jeden z ulubionych włoskich pisarzy. Jego książka pt. "Kobiety" to swego rodzaju miłosna autobiografia ukryta w zbiorze niezapomnianych opowieści. Osobisty, żartobliwy katalog kobiet, które w ciągu wieków mężczyźni raz kochali, a kiedy indziej nienawidzili. Podróż do źródeł uwodzenia, seksu i tej niewiarygodnej, nierozwiązywalnej zagadki, jaką jest świat kobiety.

Andrea Camilleri urodził się w roku 1925 w Porto Empedocle, mieszka w Rzymie. Po wielu latach pełnej sukcesów kariery reżysera teatralnego, telewizyjnego i radiowego w roku 1978 zadebiutował jako powieściopisarz. W roku 1994 stworzył postać komisarza Montalbana, bohatera cyklu powieści kryminalnych i serialu telewizyjnego. Laureat wielu nagród, wśród nich prestiżowej nagrody Campiello w roku 2011 za całokształt działalności. Jego książki wydawane są na całym świecie i osiągnęły łączny nakład ponad 20 milionów egzemplarzy.

Książki

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!